Brose Baskets je s 74:70 ugnal Barcelono, kar je že njen četrti poraz v drugem delu Evrolige. Foto: EPA
James Feldeine in Miro Bilan
Košarkarji Cedevite so le nemočno opazovali, kako se je prednost Panathinaikosa povzpela na nedosegljivih 26 točk. Foto: EPA

Saša Đorđević je s pomočnikom Sanijem Bečirovićem tokrat dobro opravil delo in Panathinaikos je predvsem z odlično obrambo (Cedevita je v prvih dvajsetih minutah zmogla le 22 točk) že ob glavnem odmoru vodil z 22:39. Prvi strelec obračuna Miroslav Raduljica (21 točk, met iz igre 9/11) je s svojo 15. točko poskrbel, da je bilo v 26. minuti kar 26:53. Cedevita je do konca lahko le poskrbela, da je bil poraz znosnejši.

Arslan prekrižal načrte Crveni zvezdi
Če je Panathinaikos dosegel prvo zmago v gosteh (v drugem delu elitnega evropskega tekmovanja), pa je Darušafaka (prav tako v skupini E) v šestem poskusu dočakala sploh prvo zmago. Turška ekipa je Crveno zvezdo premagala z 69:66. Dvoboj je bil izenačen, odločil pa ga je Ender Arslan, ki je pred začetkom zadnje minute zadel trojko in postavil končni rezultat.

Brose Baskets presenetil Barcelono
V izenačeni skupini F se je Barcelona znašla v nezavidljivem položaju. V Bambergu je bil Brose Baskets boljši s 74:70 in je katalonskega velikana premagal prvič po štirih zaporednih porazih. Gostitelji so tri minute in pol pred koncem povedli z 68:54, Barcelona pa je z delnim izidom 2:11 dobila upanje, vendar je bilo za preobrat premalo časa. Janis Strelnieks je bil s 16 točkami prvi strelec Brose Basketsa, Justin Doellman pa je za goste dosegel 19 točk.