Nekdanji igralec Uniona Olimpije Manučar Markoišvili prodira mimo Jamesa Gista. Markoišvili je dosegel 13 točk. Foto: EPA
Jan Vesely
24-letni Čeh Jan Vesely, ki je v sezoni 2007-08 igral za Slovan, je bil prvo ime tekme v Carigradu. Foto: EPA

Dvoboj je bil odločen v drugi četrtini, ki so jo domači dobili kar s 27:6. CSKA je v tem delu dosegel kar šest trojk, na koncu skupaj 14 iz 27 poskusov, medtem ko so gostje izza "črte" metali le 7/19. Moskovčani so premočno dobili tudi skok (36:22).

Pri CSKA-ju se je z 18 točkami najbolj izkazal Miloš Teodosić, po 13 sta jih dodala Nichols in nekdanji igralec Olimpije Manučar Markoišvili. Pri gostih je bil najučinkovitejši Nikos Pappas (16).

Fenerbahčeju uspel preobrat
V drugi tekmi dneva je Fenerbahče z 80:72 premagal Maccabi Tel Aviv. Pri zmagovalcih je s 23 točkami blestel Jan Vesely. Maccabi, ki brani naslov, je v 25. minuti vodil že s +11 (54:43), a je nato Fener na krilih Čeha zrežiral preobrat.