PJ Tucker in soigralci so pozorno pazili na Dončića, ki ni imel veliko odprtih metov. Foto: Reuters

20-letni Ljubljančan je kljub poškodbi kolena zelo dobro vodil igro Mavericksov v končnici, dvakrat je odlično našel Dwighta Powlla, ki je z zabijanjema znižal na 93:94 pol minute pred koncem. Harden je zgrešil osem sekund pred zadnjim piskom sirene in Dallas je imel zadnji napad. Dončić je podal na desno strani do Brunsona, ki pa ni prišel do meta s štirih metrov, saj ga je blokiral Paul.

Houston nadaljeval serijo zmag, Dallas pa tone vse nižje
Rocketsi so najbolj vroča ekipa Lige NBA. Zmagali so že osmič zapored in se prebili na tretje mesto na Zahodu, potem ko so začeli sezono z 11 zmagami in 14 porazi. Dallas je izgubil že desetič na zadnjih enajstih tekmah in je na predzadnjem mestu Zahoda s 27 zmagami in 39 porazi.

Harden si je hitro nabral pet osebnih napak in tokrat se po zelo dolgem času ni približal 30 točkam. Foto: Reuters

Harden po 43 zaporednih tekmah ni bil prvi strelec Raket
Najboljši strelec lige Harden je imel slab večer. Hitro si je nabral osebne napake (peto je prejel takoj na začetku tretje četrtine) in prispeval je le 20 točk. Na zadnjih 43 tekmah je bil najboljši strelec Rocketsov, tokrat pa je bil to Eric Gordon s 26 točkami. S tem je konec najdaljše serije po letu 1988, ko je bil Michael Jordan kar 66-krat zapored najboljši strelec Chicaga.

"Veliko takih tekem smo izgubili na začetku sezone. Tudi taka umazana zmaga nam pride prav," je poudaril Harden, ki je do današnje tekme presegel 30 točk na 37 izmed zadnjih 38 tekem.

Dončić šepal po parketu v končnici
Rocketsi so prevzeli vodstvo v drugi četrtini in po 36 minutah so imeli devet točk naskoka (72:81). Pet minut pred koncem je Dončić po protinapadu s polaganjem znižal na 86:89, a je nerodno pristal na parketu in se prijel za levo koleno. V naslednji akciji je skušal organizirati akcijo Dallasa na eni nogi, šepal je po parketu in Rick Carlisle je vzel minuto odmora.

Dončić se je vrnil na parket in odigral je napeto končnico. Minuto in 28 sekund pred koncem je PJ Tucker zadel trojko z desnega kota po podaji Paula (89:94). Dončić je opazno šepal, a je vseeno dvakrat našel Powlla, ki je z dvema zabijanjema znižal na 93:94. Harden je slab večer (7/25 iz igre, 3/15 za ztri) kronal z zgrešenim metom po prodoru. Carlisle presenetljivo ni klical minute odmora, saj je zaupal Dončiću, ki pa je podal Brunsona. Paul je to odlično predvidel in z blokado preprečil odprt met na koš.

"Upam, da ni nič resnega, verjetno je dobil udarec v koleno. V ponedeljek bo več znanega," je poudaril Carlisle.

Paul pravilno previdel zadnjo akcijo
"Predvidel sem, da bo Luka podal do Brunsona, ki ni imel več časa, zato je moral metati na koš. Če bi Jalen skušal le nakazati met, bi se znašel v težavah, saj bi zletel v prazno, vendar bi se zelo verjetno tudi iztekel čas," je razlagal Paul.

Dwyane Wade in soigralci so bili nemočni proti razigranemu Torontu. Foto: Reuters

Toronto blestel tudi brez Leonarda
Košarkarji Toronta so izenačili klubski rekord z 21 trojkami. Tudi odsotnost zvezdnika Kawhija Leonarda se ni poznala, saj je bil Miami popolnoma nemočen (104:125). Goran Dragić je v 21 minutah dosegel 11 točk.

Kar osem igralcev Toronta je bilo dvoštevilčnih. Kyle Lowry je bil neustavljiv, zadel je šest trojk iz enajstih poskusov in prispeval 24 točk, 10 podaj in sedem skokov. Danny Green se je izkazal s petimi trojkami, Patrick McCaw in Norman Powell pa sta zadela po tri.

Trener Raptorsov Nick Nurse je zelo pozoren, da bo Leonard spočit začel končnico. Izpustil je že 19 tekem (Toronto jih je dobil 14), zaigral pa bo v ponedeljek v Clevelandu.

Miami je držal priključek vse do zadnjih treh minut prvega polčasa (51:54), nato pa je Toronto z delnim izidom 14:3 odšel na odmor s 14 točkami naskoka (54:68). McCaw je bil dvakrat natančen izza črte, Serge Ibaka in Green pa po enkrat.

Na začetku zadnje četrtine je Dragić s trojko znižal na 82:91, vendar so imeli gostje vedno pripravljen pravi odgovor. Z delnim izidom 10:0 so si priigrali neulovljivo prednost šest minut pred koncem (89:109).

Joel Embiid se je poškodoval 13. februarja v Madison Square Gardnu. Brez sijajnega centra so Sixersi dobili le štiri tekme. Foto: Reuters

Spoelstra: To je moderna Liga NBA
Toronto je zadel 21 trojk iz 40 poskusov in 21 izmed 34 metopv za dve točki. "To je moderna Liga NBA. Ekipe, ki zadevajo izza črte imajo prednost. Današnja tekma je šolski primer," je pojasnil trener Miamija Erik Spoelstra.

Vročica ostaja na osmem mestu Vzhoda, a Orlando in Charlotte imata le poraz več in obeta se še ogorčen boj za osmo mesto.

Veličastna vrnitev centra Embiida
Philadelphia je premagala Indiano s 106:89. Joel Embiid se je vrnil na parket v velikem slogu, potem ko je počival od 13. februarja, ko si je poškodoval levo koleno. Center je prejel stoječe ovacije v Wells Fargo Centru, nato pa Pacersom nasul 33 točk, dodal je še 12 skokov. Pacersi so z odlično igro v drugi četrtini vodili ob odmoru (51:59). Tretjo četrtino so Sixersi dobili z 21:11, zadnjo pa kar s 34:19.

Devin Booker je zrežiral senzacijo sezone v Oracle Areni. Foto: Reuters

Zadnjeuvrščeni Phoenix šokiral prvake
Za senzacijo večera je poskrbel Phoenix, ki je prikovan na zadnje mesto zahodne konference. Sunsi so ugnali Golden State v Oracle Areni (111:115). To je bila njihova prva zmaga nad prvaki po 9. novembru 2014. Do današnjega večera so izgubili 18-krat zapored proti Bojevnikom, ki osztajajo na prvem mestu Zahoda.

Devin Booker je nanizal 13 zaporednih točk za Phoenix sredi zadnje četrtine. Sunsi so si priigrali ključno prednost tri minute pred koncem (101:111).

Stephen Curry in Klay Thompson tokrat nista bila naveza "Splash Brothers". Oba sta metala 4/15 izza črte. Razglašeni gostitelji so zgrešili kar 33 metov za tri točke (10/43).

Nedeljske tekme:
MIAMI - TORONTO 104:125
Adebayo 19 (8/11 iz igre), Wade in Waiters po 15, McGruder 13, Dragić 11 (4/8 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 3/4), 4 skoki in 3 podaje v 21 minutah, Winslow 10, Whiteside in Richardson po 8, Jones Jr. 4, Olynyk 1; Lowry 24 (6/11 za tri), 10 podaj in 7 skokov, Siakam 20, Green (5/8 za tri) in Powell po 15, Lin in Anunoby po 11, Ibaka 10 (8 skokov) in McCaw po 10, M. Gasol 6, Miller 3.

DALLAS - HOUSTON 93:94
Dončić 19 (5/16 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 8/9), 15 skokov in 9 podaj v 37 minutah, Brunson 18, Kleber 10 in 11 skokov, Powell in Hardaway po 9, Harris 8, Jackson 7, Nowitzki 6, Finney Smith 4, Lee 3; Gordon 26 (10/20 iz igre, 5/13 za tri), Harden 20 (7/25 iz igre, 3/15 za tri), Capela 17 in 12 skokov, Green 11, Tucker in Paul po 9, Rivers 2.

PHILADELPHIA - INDIANA 106:89
Embiid 33 (11/21 iz igre) in 12 skokov, Harris 16, Simmons 15, Butler 12; Bogdanović 18, Collison 14.

DETROIT - CHICAGO 131:108
Griffin 28 (10/14 iz igre), Galloway (6/6 za tri) in Jackson (5/8 za tri) po 21, Drummond 16 (6/6 iz igre) in 15 skokov; Selden 18, Markkanen in Porter po 17.

SAN ANTONIO - MILWAUKEE 121:114
Aldridge 29 (14/26 iz igre) in 15 skokov, DeRozan 28, Mills in Belinelli po 16; Antetokounmpo 27 (10/18 iz igre), 13 skokov in 6 podaj, Bledsoe 21 (9/13 iz igre), Middleton 15, Connaughton 14 (5/5 iz igre, 4/4 za tri).

ATLANTA - NEW ORLEANS 128:116
Huerter 27 (11/18 iz igre, 4/7 za tri), Collins 23 in 10 skokov, Len 19 in 9 skokov; Jackson (10/18 iz igre) in Randle (4/6 za tri) po 23, Davis in Payton (10 skokov in 10 podaj) po 15.

MEMPHIS - ORLANDO 105:97
Conley 26 in 8 podaj, Bradley 21, Miles 13; Vučević 26 (10/24 iz igre) in 10 skokov, Ross 15, Gordon 13.

MINNESOTA - NEW YORK 103:92
Gibson 25 (11/15 iz igre), Teague 20 in 10 podaj, Bates Dio 18; Dotson 26, Trier 15, Knox in Smith Jr. po 13.

GOLDEN STATE - PHOENIX 111:115
Thompson 28 (10/22 iz igre), Durant 25, Curry 18, in 8 podaj, Cousins 13; Booker 37 (13/23 iz igre), 11 podaj in 8 skokov, Oubre 22 (9/14 iz igre, 4/5 za tri), Ayton 18 (9/19 iz igre) in 9 skokov.