Chris Paul je bil v končnici tekme mož odločitve. Foto: Reuters
V tretji četrtini so gostje povedli za 11 in Miamiju ni več uspelo preobrniti izida. Foto: Reuters
Kristaps Porzingis je znova dokazal, da je pred njim izjemno svetla prihodnost. Foto: Reuters

Najboljši slovenski košarkar je bil skupaj s prvima zvezdnikoma Heatov Chrisom Boshem in Dwyanom Wadom prvi strelec domače vrste. Ob tem je 29-letni Ljubljančan v statistiko vpisal še po pet skokov in podaj, igral pa je nekaj manj kot 35 minut. 13 minut je na parketu prebil Beno Udrih, ki je dal šest točk in zbral eno ujeto odbito žogo in podajo.

Prvo ime tekme pa je bil Chris Paul. Organizator igre Clippersov je izjemno slabo začel srečanje. V prvi četrtini je zgrešil vseh sedem metov iz igre, kar je najslabša četrtina v njegovi karieri. Nato je zgrešil še dvakrat, po 0/9 pa zaigral bistveno bolje. Dosegel je 22 točk, v zaključku srečanja pa poskrbel za dve odločilni akciji.

Gostje so ves čas imeli manjšo pobudo, a je Miami bil na dosegljivem zaostanku. Tri minute in pol pred koncem, ko je najprej zadel Dragić, je bil Paul uspešen izza črte, a je slovenski play odgovoril s trojko. Nato je Paul odlično podal DeAndreju Jordanu, ki je z alley oopom zabil za 95:88. Do konca sta bili še dve minuti, prednost Clippersov pa za Heate neulovljiva.

"Po zaslugi moštvene igre smo dosegli zmago. Noben posameznik ni bil posebej razpoložen, je pa bila razpoložena naša obramba," je bil zadovoljen trener gostov Doc Rivers, ki je z moštvom iz Los Angelesa slavil 11. na zadnjih 13 gostovanjih. "Naredili so, kar smo mi na zadnjih tekmah: izvajali hud pritisk na nasprotnika. Po dobri obrambi jim je potem steklo tudi v napadu," je dodal trener Miamija Erik Spoelstra.

Knicksi klonili petič zapored
Denver je s 96:101 slavil v Madison Square Gardnu in New Yorku prizadejal peti zaporedni poraz. Emmanuel Mudiay je slabo začel tekmo, v prvih treh četrtinah iz igre metal le 2/12, nato pa je novinec v ligi odigral izvrstno zadnjo četrtino, ko je prispeval kar devet od svojih 15 točk. Bil je najzaslužnejši za gostujočo serijo 11:2, po kateri se Knicksi niso več pobrali.

Saša Vujačić je igral nekaj manj kot deset minut in zadel eno trojko. Odlično je odigral tudi novinec New Yorka Kristaps Prozingis. Latvijec je vpisal 21 točk in 13 skokov, a tudi to ni preprečilo devetega poraza na zadnjih desetih tekmah.

Tekme 7. februarja:
NEW YORK - DENVER 96:101
Porzingis (13 skokov) in Anthony po 21, Vujačić 3 (met: 1/4) in skok v 10 minutah; Gallinari in Barton po 19.

BOSTON - SACRAMENTO 126:119
Bradley 25, Thomas 22, Sullinger 21; Cousins 31, Belinelli, Collison po 16.

ORLANDO - ATLANTA 96:94
Vučević 22, Fournier 21, Oladipo 19; Teague 24, Bazemore 23.

MIAMI - LA CLIPPERS 93:100
Dragić (iz igre 7/13, za tri 3/5, po 5 skokov in podaj), Bosh in Wade po 17, Udrih 6 (iz igre 2/4), 1 skok in 2 podaji v 13 minutah; Paul 22, Crawford 20, Redick 14.