Na prvi tekmi serije Thunder - Clippers je bil Chris Paul nezaustavljiv: iz igre je metal 12/14, od tega trojke 8/9. Foto: Reuters
Washington Wizards
Washington Wizardsi so dobili vse štiri gostujoče tekme v letošnji končnici. Predtem so v svoji skromni zgodovini dobili samo 4 tekme na 27 gostovanjih v končnicah. Foto: Reuters
Trevor Ariza (Washington Wizards)
Po podatkih statistikov Elias Bureau je Trevor Ariza postal šele tretji košarkar, ki je v končnici iz najmanj šestih poskusov zadel vse mete za tri točke Foto: Reuters

28-letni branilec je zadel kar osem trojk, kar je njegov osebni rekord, je k odličnemu točkovnemu izkupičku dodal še 10 podaj, ob razigranih soigralcih, kot so Blake Griffin (23 točk), Jamal Crawford (17) in J.J. Redick (12), pa je bila tekma hitro odločena. Ob polčasu so gostje iz Los Angelesa vodili za 17 točk, pred zadnjo četrtino že za 26, tako da je Thunder v končnici le omilil neuspeh, ko so gostje zaigrali z rezervisti.

Neprepoznavni gostitelji
Obe moštvi sta prišli v polfinale Zahodne konference po odigrani 7. tekmi, pri čemer so Clippersi obdržali elan in motiv, medtem ko Thunder preprosto ni imel svojega večera, opazna je bila le igra zvezdnikov Kevina Duranta in Russlla Westbrooka (skupaj 54 točk), medtem ko je bila podporna zasedba popolnoma nevidna.

Paul dobro spoznal koše v OKC-ju
"Ko nekomu steče tako, kot je nocoj Chrisu, samo poskušaš, da se umakneš iz poti, kolikor je mogoče, hkrati pa pomagaš, da ogenj gori dalje," je Griffin potrdil, da so gostje dali proste roke razpoloženemu Paulu, ki sicer ne slovi kot izjemni strelec za tri točke. "Sem smo zgodaj prišli in sem veliko metal, kar mislim, da ima veliko z nocojšnjo učinkovitostjo," je ključ za osebni rekord razkril Paul.

32 let čakali na zmago v 2. krogu
Indiana je po dramatični seriji z Atlanto zdaj v zaostanku tudi v polfinalu Vzhoda, saj so Pacersi izgubili prvo tekmo z Washingtonom (96:102). Bradley Beal je v zadnjih četrtini dosegel 14 od 25 točk, Drew Gooden je v samo 18 minutah igre prispeval 12 točk in 13 skokov, svoje je dodal še Trevor Ariza s šestimi trojkami (22 točk) in gostje so prišli do "brejka". Za Wizardse je to bila prva zmaga v 2. krogu končnic po letu 1982, pri čemer so v Indianapolisu slavili prvič po letu 2007 oz. 12 zaporednih porazih.

"Stara sem 20 let. Igram v končnici, o čemer sem sanjal. Zakaj se ne bi prepustil? Zakaj ne bi sprejeli izziva in se pozabavali z njim? To je vse, kar počnem - zabavam se," je sproščeno pripovedoval mladi Beal o vzrokih odličnih iger Washingtona v gosteh, kjer so Čarovniki dobili že sedem tekem zapored.

Za gostitelje usoden skok
Pacersi so tekmo izgubili v skoku (36:53), kar je prineslo gostom 19 točk iz drugih akcij, gostiteljem pa le pet. Pogrešan v akciji je predvsem Roy Hibbert, visoki center, ki je blestel v prvi polovici sezone. Med lovom na izenačenje je Indiana v četrti četrtini kar sedem minut bila brez koša, kar je bilo na koncu preveč.