Goran Dragić je bil znova prvi strelec Phoenixa. Foto: Reuters
Mike Conley
Mike Conley je 30 točkam dodal še sedem skokov in šest podaj. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Lakersi so premagali Denver (103:111), Kobe Bryant pa se je izkazal s trojnim dvojčkom (23 točk, 11 skokov, 11 podaj). Dobro je pri gostiteljih igral nekdanji košarkar Zlatoroga Jusuf Nurkić, ki je dal 16 točk. Foto: EPA
Damian Lillard
Damian Lillard je bil prvi strelec dvoboja v Portlandu, kjer so gostitelji po podaljšku ugnali Toronto (102:97). Foto: Reuters

domačem terenu boljši od San Antonia (95:87).

Sunsom je veliko preglavic povzročal Tyreke Evans, ki je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, v zadnjih dveh minutah pa je dosegel osem zaporednih točk New Orleansa. Evans je bil s svojo višino in močjo nerešljiva uganka za gostujoče branilce. V drugem polčasu je bil v domači vrsti zelo razigran tudi Jrue Holiday, ki je v drugem delu dal 17 od svojih 21 točk, prvi mož Pelicansov Anthony Davis pa je ob 19 točkah ujel kar 18 odbitih žog, kar je njegov rekord sezone.

"Moji fantje so dobili veliko energije s tribun, to želim pojasniti navijačem, odkar sem prišel v klub. Videti toliko ljudi, ki navija zate in te ves čas spodbuja, da košarkarjem dodatno motivacijo in zagon," je po tekmi povedal trener Monty Williams. "Ko dopustiš ekipi, da pri metu dobi samozavest, se ti slabo piše," je dodal njegov kolega na drugi strani Jeff Hornacek, ki je znova na klopi pustil Zorana Dragića.Je bil pa Goran Dragić prvi strelec Phoenixa z 22 točkami (9/15 za dve, 1/2 za tri), v skoraj 36 minutah pa je v statistiko vpisal še po tri skoke in podaje. Eric Bledsoe je dosegel točko manj.

Gostitelji so hitro povedli za 14, ko se je že na začetku razigral Evans, a Sunsi so se vrnili in po seriji 15:4 v tretji četrtini povedli s 77:73, nato pa je odgovoril Evans. Pelikani so zadeli zadnjih osem prostih metov, predtem pa so jih metali le 10/21. Ključna je bila tudi ukradena žoga Danteja Cunninghama dobro minuto pred koncem, ko je pri zaostanku Phoenixa s 100:102 slabo podal Dragić, ki je nato še približal na 106:104, toda Evans je na črti prostih metov ohranil mirno roko. Pred koncem leta čaka Phoenix še gostovanje v Oklahoma Cityju.

Prvaki na kolenih v Memphisu
Memphis je koledarsko leto sklenil z zmago. V domačem FedEx Forumu je silovito začel. Mike Conley je v prvi četrtini dosegel že 16 točk, Grizliji pa so jo dobili za deset. V prvem delu so prednost povišali na 16 in jo zadržali do konca. Pred manj kot mesecem dni sta ekipi odigrali v San Antoniu kar tri podaljške, slavili pa so Grizzliesi (117:116). "Dobro, da ni bilo znova treba igrati več kot 50 minut. Zmagali smo po zaslugi dobre obrambe, tudi v napadu nam je šlo, žoga je dobro tekla in zadevali smo odprte mete," je povedal Marc Gasol, ki je bil s 17 točkami za Conleyjem (30), drugi strelec Memphisa, temu pa je dodal še devet skokov.

Grizliji so zdaj drugič zapored premagali aktualne prvake, ki so prej dobili 15 od 17 tekem, pred dvema letoma pa so z njimi pometli v konferenčnem finalu. Beno Udrih je igral 15 minut in ob metu za dve 1/5 in 0/1 za tri dosegel tri točke, zbral pa je še dva skoka in eno podajo. Pri Spursih, ki so igrali brez poškodovanih Tonyja Parkerja in Kawhija Leonarda, sta bila s po 18 točkami najboljša Marco Belinelli in Cory Joseph.