Zoran Martić se je veselil druge zmage na klopi zmajev, že v sredo pa ga čaka zelo zahtevna preizkušnja proti Estudiantesu. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so pod vodstvom novega stratega Zorana Martića doživeli krst še v tretjem tekmovanju. Uspešen je bil na prvi tekmi v Ligi prvakov v Nemčiji proti Bayreuthu, neuspešen pa v Ligi ABA v Baru proti Mornarju.

Laščani so oktobra dobili prvo medsebojno tekmo z 88:82 in na to srečanje je opozoril tudi Martić v napovedi dvoboja, ko je zahteval zbran in resen pristop.

Pot do zmage ni bila lahka, po zaostanku v prvem polčasu pa so nato v nadaljevanju stvari postavili na svoje mesto. Šele po vodstvu v 25. minuti (55:46) in v 32. minuti (62:53) se je zdelo, da imajo zmaji nekoliko lažjo pot do zmage. Toda tekmecev niso popolnoma nadigrali, v končnici so bili Laščani nazadnje povsem zraven pri izidu 75:78, v zadnjih dveh minutah pa so gostitelji povečali prednost.

Jordan Morgan je bil z 19 točkami najbolj razpoložen pri gostiteljih, 13 točk je dodal Roko Badžim, pri gostih pa sta strelsko izstopala Marko Popović z 22 in Nejc Barič s 16.

"Glede na to, da smo morali še danes zjutraj opraviti en težji trening in glede na stanje, v kakršnem smo, seveda nismo imeli ravno svežih nog. Poleg tega so tudi Laščani igrali sproščeno, zadeli so tudi bistveno več trojk kot običajno. Glavno je, da smo zmagali in da smo dali priložnost za igro tudi tistim, ki so do zdaj igrali malo manj. Tistim, ki so bili bolj obremenjeni, pa smo namenili malo več počitka," je poudaril Martić.

Trener gostov Aleš Pipan ni bil preveč razočaran: "Mislim, da smo danes prikazali dobro predstavo. Žal je koncu padla koncentracija, kar so igralci Olimpije izkoristili in zasluženo zmagali."

Z osmo zmago so se prebili tik za vodilno Sixt Primorsko, svojega naslednjega tekmeca, Laščani pa so po desetem porazu zdaj na zadnjem mestu.