Goran Dragić je iz igre metal 8/17, od tega 1/6 za tri točke. Foto: Reuters
Marc Gasol, Mike Conley
Marc Gasol je dosegel 26 točk in 9 skokov, Mike Conley pa 14 točk, 10 podaj in 8 skokov. Foto: EPA

Dragić zaradi poškodbe hrbta ni bil fizično dejaven štiri dni, vendar mu je trener Jeff Hornacek proti Hornetsom odmerili veliko minutažo. Morda tudi zaradi niza šestih porazov, v katerem so bili Sunsi. Dragić je igral 37 minut in ob metu 8/17 (za tri 1/6) dosegel 20 točk in zbral še 8 podaj. Na koncu je dejal, da so ga noge v zadnji četrtini komajda držale. "To je bila pomembna zmaga. Na nekaterih tekmah smo bili blizu, toda začenjaš dvomiti o sebi," je dejal Dragić.

Prvi strelec Sunsov je bil s 23 točkami Isaiah Thomas, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk. Zadnji dve minuti in pol tekme so Sunsi dobili z 10:2, potem ko so v prvem delu zaostajali že za 17. Gerald Green je dodal 16 točk, Eric Bledsoe 15. "Težko je, ko si v nizu šestih porazov in zaostajaš za 17 točk. Lahko odnehaš in rečeš, prihaja sedmica, toda moji fantje niso odnehali," je bil zadovoljen Hornacek.

Prava drama se je dogajala v San Antoniu, kjer je Memphis slavil prvič po letu 2011 oziroma nizu desetih porazov. Marc Gasol je dosegel 26 točk, vključno s trojko z devetih metrov v zadnji sekundi ob koncu rednega dela. Grizliji so bili blizu poraza tudi v prvem in tretjem podaljšku, a so se izvlekli in slavili s 117:116. Zach Randolph je vknjižil 21 točk in 21 skokov, Vince Carter je dodal 18 točk (rekord sezone) za šesto zaporedno zmago Memphisa, ki je zapravil 23 točk prednosti.

Beno Udrih se v 16 minutah ni vpisal med strelce (met 0/4), je pa prispeval šest podaj. Danny Green je bil najučinkovitejši s 25 točkami, dve manj je dosegel Tim Duncan, ki je zbral še 16 skokov in zadel težek met prek Gasola za tretji podaljšek.. Spursi so igrali brez Tonyja Parkerja in Kawhija Leonarda.

Sredine tekme:
CHARLOTTE - PHOENIX 106:111
Jefferson 28, Walker 27; Thomas 23, G. Dragić 20 (8/17) in 8 podaj v 37 minutah, Bledsoe 15.

SAN ANTONIO - MEMPHIS ** 116:117
Green 25, Duncan 23 in 16 skokov, Ginobili 21, 8 skokov, 8 podaj; Gasol 26, Randolph 21 in 21 skokov, Carter 18, Udrih 0 (0/4) in 6 podaj v 16 minutah.

CLEVELAND - ATLANTA 98:127
James in Waiters po 21; Mack 24 (6/6 za tri).

BOSTON - ORLANDO 109:92