Phoenix ima zdaj zmago prednosti pred Memphisom. Foto: Reuters
Polaganje Gorana Dragića ob Sergu Ibaki
Phoenix bo štiri od zadnjih petih tekem igral v gosteh. Foto: Reuters
Goran Dragić je iz igre metal 11/19. Foto: Reuters

Po porazu Memphisa v San Antoniu (112:92) so Sunsi spet zasedli osmo mesto, ki kot zadnje vodi v končnico. Phoenix (46:31) ima pet tekem pred koncem zmago prednosti pred Memphisom (45:32). Za Dallasom (47:31), ki je s 93:91 slavil v Sacramentu, zaostaja za eno zmago.

Phoenix je iz igre metal 58,4-odstotno, kar je najbolje v letošnji sezoni. Dragić je iz igre metal 11/19, od tega 2/5 izza črte. Dodal je še pet podaj in imel le eno izgubljeno žogo v 41 minutah. Dve točki manj je prispeval Gerald Green, dvajsetico pa je presegel še P. J. Tucker, ki je z 22 točkami dosegel celo rekord kariere. Eric Bledsoe je srečanje končal z 18 točkami.

Durant je vknjižil 38 točk (13/28), kar pomeni, da je 25 točk ali več dosegel na 41 zaporednih tekmah. S tem je presegel Michaela Jordana, do Oscarja Robertsona pa mu manjka še pet takih tekem. Durantu medijska pozornost glede tega dosežka ni všeć: "Res mi je vseeno. Komaj čakam, da je tega konec." Njegov soigralec Russell Westbrook je prispeval 33 točk.

Oklahoma je zadnjič povedla po dveh zadetih prostih metih Duranta 2:39 pred koncem. Sunsi so dosegli naslednjih deset točk in odločili srečanje. Trojka Duranta 12,9 sekunde prd koncem je le ublažila poraz.

"Gremo na vse ali nič. Nimamo več mesec časa, da bi nadomestili zamujeno. Pred nami je še nekaj tekem, po katerih bomo zmagali ali odšli domov," je povedal Green. Phoenix je serijo proti Oklahomi dobil z 2:1. Zdaj Sunse čakajo tri gostovanja v New Orleansu, San Antoniu in Dallasu.

PHOENIX - OKLAHOMA CITY 122:115
Dragić 26 (met za 2: 9/14, met za 3: 2/5), 2 skoka in 5 podaj v 41 minutah, Green 24, Tucker 22, Bledsoe 18; Durant 38 in 11 skokov, Westbrook 33.

SAN ANTONIO - MEMPHIS 112:92
Leonard in Ginobili 26; Johnson 20, Udrih 6 (3/6) in 2 podaji v 12 minutah.

MIAMI - NEW YORK 102:91
James 38 (13/22 iz igre), Chalmers 15, Bosh 14; Smith 32 (10/22 za tri), Felton 15, Anthony 13 (4/17 iz igre).

LA CLIPPERS - LA LAKERS 120:97
SACRAMENTO - DALLAS 91:93
INDIANA - ATLANTA 88:107
HOUSTON - DENVER * 130:125
GOLDEN STATE - UTAH 130:120
PORTLAND - NEW ORLEANS 100:94