Dwyane Wade je bil prvi strelec Miamija, a je zgrešil met za zmago. Foto: EPA
Poraz Grizlijev, šest točk Bena Udriha
Marcus Smart je odločil tekmo v Torontu in popeljal Boston na osmo mesto. Foto: Reuters
Atlanta je kar za 32 točk nadigrala Brooklyn. Foto: Reuters
Stephen Curry
Najboljše moštvo rednega dela Golden State Warriors je tokrat premagalo Dallas. Foto: Reuters

, ki je odločil pet sekund pred koncem.

Hassan Whiteside je dobri dve minuti pred koncem zabil za 98:89, nato pa je bilo vse v znamenju domače vrste. Jackson je takoj zadel trojko, na drugi strani pa je zgrešil Goran Dragić, ki je minuto pred koncem izgubil žogo, ko je prestopil linijo igrišča. Kentaviuos Caldwell-Pope je za tem po podaji Jacksona zadel izza črte. Nato je bil nenatančen Mario Chalmers, a so tudi gostitelji zapravili napad, ko je osebno napako napravil Jackson. 11 sekund pred koncem je Dwyane Wade zgrešil z razdalje. Do žoge je prišel Jackson, ki je hitro stekel v protinapad in položil za vodstvo Detroita. Po minuti odmora je odgovornost znova prevzel Wade in zgrešil še met izza črte.

"S strokovnimi štabom smo se pogovarjali, da je to naša največja zmaga letos. Fantje niso popuščali. Za marsikatero stvar nas lahko kritizirate, a glede na to, kaj se je vse zgodilo letos, se ta skupina fantov bori še naprej," je bil po tekmi zadovoljen trener Detroita Stan Van Gundy. Jackson je bil prvi strelec tekme z 29 točkami, kar 15 pa jih je dal v zadnji četrtini. Obenem je vpisal še 11 podaj. Pistons so v zadnjih dobrih petih minutah naredili serijo 21:6.

Pri Miamiju je bil s 24 točkami najboljši Wade, 21 pa jih je dodal Goran Dragić, ki je igral slabih 36 minut. Ob metu 7/12 iz igre je v statistiko vpisal še dva skoka in sedem podaj. Zoran je tekmo spremljal s klopi. Miami je zdaj na Vzhodu deveti, saj je Boston po podaljšku v gosteh ugnal Toronto (117:116) in se zavihtel na osmo mesto. Kelti imajo zmago več kot Heat.

Washington je zmagal tretjič zapored. V gosteh je ugnal Memphis (83:92), kar so Wizards označili za največjo zmago sezone. Grizliji so na Zahodu tretji in za zdaj izgubljajo boj s Houstonom za drugo mesto. Bradley Beal je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, 18 pa jih je pri gostih ob 14 podajah dodal John Wall. Dvojni dvojček je pri Memphisu vpisal Marc Gasol (18 točk, 11 skokov). Beno Udrih je igral malo manj kot 18 minut in dal šest točk, ujel je še tri odbite žoge in zbral dve podaji.