Dragić je s polaganjem pol minute pred koncem znižal na 109:105, nato pa je deset sekund zatem izbral napačno tarčo za taktični prekršek, saj je Matt Barnes zadel oba prosta meta, s polovičnim uspehom pri naslednjih prostih metih pa je postavil končni izid 112:105. Foto: EPA
Blake Griffin (LA Clippers)
Blake Griffin je bil prvo ime divizijskega dvoboja v Staples Centru: 22 točk v 1. četrtini, skupaj kar 37, pika na i pa je bil ravsanje s PJ Tuckerjem sredi zadnje četrtine. Foto: Reuters
Goran Dragić (Phoenix Suns) - DeAndre Jordan (LA Clippers)
Gorana Dragića in Sonca zdaj čaka vrnitev domov na tekmo s Clevelandom, nato pa sledi zahtevna turneje treh tekem po Vzhodu Boston, Toronto in Brooklyn. Foto: Reuters
New York Knicks - Philadelphia '76ers
Philadelphia '76ers je izgubila že 17. zapored, pri čemer drugo najslabše moštvo lige izgublja s povprečno razliko 19 točk. Tokrat so pri New Yorku sicer zaostali "le" za 13 točk, pri čemer so Knicksi sredi zadnje četrtine vodili tudi že za 21 točk. Foto: EPA

Clippersi so začeli silovito oz. natančneje rečeno Blake Griffin je v 1. četrtini odigral simultanko, saj je dosegel kar 22 točk. Sredi prvega polčasa so gostitelji vodili že za 25 točk, a Sonca se niso vdala in na koncu poskrbela za zanimiv konec, katerega vrhunec je bilo prerivanje na parketu Blaka Griffina in PJ Tuckerja dobrih pet minut pred koncem. Tucker je bil izključen in ga najverjetneje čaka še dodatna kazen Lige NBA, prvi zvezdnik gostiteljev pa je tekmo s šestimi osebnimi prekrški končal dve minuti zatem. Sunsi so zaostanek 14 točk zmanjšali na samo 4 točke, a nato vendarle klonili.

Memphis pol, Dallas pa korak in pol spredaj
Slovenski zvezdnik Goran Dragić je bil znova prvi strelec Sunsov, pri čemer pa je zaradi težav z osebnimi napakami (4) igral manj, kot bi bilo treba za uspeh v Los Angelesu, še zlasti v 1. polčasu, ko je se obramba gostov ni mogla kosati z razigranim Griffinom in kolegi.

Na koncu je "Gogi" tekmo sklenil s 23 točkami, a to je bila piškava tolažba za vodjo kluba, ki ni videl končnice že od leta 2010. Po drugem porazu v dveh večerih in treh neuspehih na zadnjih štirih tekmah Phoenix na 9. mestu Zahoda za osmim Memphisom zaostaja za "pol zmage", za sedmim Dallasom pa "zmago in pol".

Rivers občutil izredno željo Sonc
"Phoenix moramo pohvaliti. Zdaj igrajo za svoja življenja, saj potrebujejo prav vsako zmago, tako da smo vedeli, da se ne bodo vdali. Vsaj tako sem jaz občutil na klopi," je po tekmi dejal trener Clippersov Doc Rivers in priznal, da kljub visokemu začetnemu vodstvu pot do zmage še zdaleč ni bila lahka. Letos uspešnejši klub iz Los Angelesa je zmagal osmič zapored, s čimer trdno drži vodstvo v Pacifiški diviziji, hkrati pa lovi Houston, ki zaseda 3. mesto Zahoda.

Miami gre uradno po tretji zaporedni naslov
Sveta trojica Miamija je s skoraj identičnim strelskim izkupičkom (James 23, Bosh in Wade po 22) poskrbela za zmago nad Washingtonom z 99:90, s čimer so dvakratni zaporedni prvaki tudi uradno potrdili nastop v končnici 2014. Vročico je prehitelo le vodilno moštvo Vzhoda Indiana. "Potrebovali smo zmago, ravno to zmago," je po tekmi poudarjal Dwyane Wade, ki je v zadnji četrtini prevzel vajeti v svoje roke in popeljal soigralce do 44. zmage sezone.

NEW YORK - PHILADELPHIA 123:110
Stoudemire 23, Anthony in Smith po 22; Carter-Williams in Wroten po 23.

MILWAUKEE - ORLANDO 105:98
Knight 24, Middleton 21; Harkless 14.

UTAH - ATLANTA 110:112
Burke 23; Korver 26, Millsap 23.

LA CLIPPERS - PHOENIX 112:105
Griffin 37, Collison 20, Paul 17; Dragić 23 (iz igre 7/12), 5 podaj, 3 ukradene in 5 izgubljenih žog, blokada v 33 minutah igre, Green 16.