Miha Lapornik je bil z 19 točkami prvi strelec, prispeval pa je tudi trojko v ključnem trenutku tekme. Foto: Vladimir Nikolič

Do konca tretje četrtine je bil dvoboj precej izenačen, Slovenija pa je zadnjo četrtino dobila z 31:17. Prvi strelec tekme je bil z 19 točkami Miha Lapornik. Z 18 točkami in 10 podajami se je izkazal tudi Luka Rupnik, nič manjše zasluge za zmago pa nima Tomaž Bolčina, ki mu je s 16 točkami in 16 skoki prav tako uspel dvojni dvojček.

Po izenačenju na 72:72 je Slovenija tehtnico v svojo korist nagnila z delnim izidom 8:0, v katerem sta Tomaž Bolčina in Miha Lapornik zadela trojki, Dimec pa je dodal koš za dve točki.

Slovenija bo v nedeljo ob 10.15 za 9. mesto igrala s Francijo.