Edo Murić je bil najboljši igralec tekme s 17 točkami in petimi skoki. Foto: SPS/ABA
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar je dosegel osem točk, iz igre je metal le 2/11. Foto: Aleš Fevžer

Zmaga Novomeščanov je povsem zaslužena, saj so bili boljši vseh štirideset minut. Dobili so vse štiri četrtine; že po prvi so imeli osem točk prednosti, ob odmoru je bila razlika deset točk, novi dve točki pa so si varovanci trenerja Aleksandra Džikića zagotovili pred zadnjimi desetimi minutami, ko se je razlika povzpela na 16 točk. Najboljši pri Krki je bil Edo Murić s 17 točkami, petimi skoki in tremi ukradenimi žogami.

Novomeščani hitro ušli
V prvi četrtini so Novomeščani ušli z delnim izidom 0:11. Murić, Jasmin Hukić in Matej Rojc so bili natančni izza črte, že v 7. minuti je bilo 2:13. Smiljan Pavić je zabil ob sireni za vodstvo slovenskih prvakov po prvi četrtini (11:19). V drugi četrtini ekipi nista bili razigrani v napadu, ob polčasu je Krka vodila za deset točk (19:29).

Tretjo četrtino so Novomeščani nanizali šest točk zapored. Murić je zadel dva prosta meta, nato je zabil, Jaka Klobučar pa je dodal dve točki s črte prostih metov. Madžari so bili zelo slabi v napadu (18/50 iz igre), sredi zadnje četrtine je Krka z devetimi zaporednimi točkami povedla kar za 25 točk (31:56).

Pri gostiteljih je bil najboljši strelec Rastko Dramičanin z 11 točkami, Miloš Marković je prispeval 10 točk, branilec je v sezoni 2009/10 igral za Krko. Madžarski klub je bil ustanovljen šele leta 2001, v prvi ligi pa tekmuje tretjo sezono. V pretekli sezoni je zasedel 4. mesto in se prebil v pokal Eurochallenge.

Krka bo v tretjem krogu naslednji torek gostovala v Bursi pri Tofašu.