Edo Murić je bil s 14 točkami najboljši strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zvonko Buljan
Zvonko Buljan je kraljeval v raketi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Visoka zmaga košarkarjev Krke

Gostitelji so sijajno odigrali drugo in tretjo četrtino, ko so popolnoma nadigrali Francoze, ki so izza črte metali le 6/26.

Francozi po dobrem začetku popustili
Cholet je na začetku druge četrtine nanizal sedem točk zapored, Terrell Stoglin je zadel trojko za 18:22 v 13. minuti, nato pa sta se razigrala Zvonko Buljan in Luka Lapornik. Na odmor so Novomeščani odšli s prednostjo enajstih točk (38:27).
Vse odločeno že v 24. minuti
Drugi polčas je Krka začela z delnim izidom 13:0, Edo Murić je dvakrat polagal in zadel še za tri točke, v 24. minuti je na semaforju pisalo že 51:27. Pred zadnjimi desetimi minutami je prednost znašala neulovljivih 20 točk (65:45). V zadnji četrtini sta priložnost dobila tudi Tomaž Bolčina in Marko Pajić, ki se jima je uspelo vpisati med strelce.
Slabo izvajanje prostih metov ni bilo usodno
Čeprav krkaši niso dobro metali prostih metov (8/17), pa so bili toliko uspešnejši iz igre, kjer so precej manj grešili kot gostje. Na koncu je bil najučinkovitejši Edo Murić s 14 točkami, medtem ko je za Francoze največ točk dosegel Američan Stoglin (17).

V drugem delu pokala EuroChallenge bo nastopilo šestnajst ekip, v četrtfinale pa vodita po dve mesti iz vsake skupine.