Jaka Klobučar je bil skupaj z Jasminom Hukićem najboljši strelec Krke. Dosegel je 16 točk, med njimi tudi zadnje štiri točke Novomeščanov. Foto: Aleš Fevžer
Novomeščani z odlično zadnjo četrtino do dveh točk

Krka je odlično začela tekmo in v 9. minuti povedla s 23:9. Novomeščani so na začetku druge četrtine še vodili s 27:16, nato pa so se Rusi dve minuti pozneje približali le na dve točki zaostanka (27:25).

Gostje so v tretji četrtini (7:21) povsem prevladali in v 29. minuti prišli do prednosti s +7 (58:51). Krka je strnila vrste, tako da je v 35. minuti izenačila na 64:64. Sledila je tesna končnica, v kateri se je tehtnica po zaslugi Jake Klobučarja, Jasmina Hukića, Smiljana Pavića in Eda Murića nagnila na domačo stran.

Tofaš dobil obračun s Fortressom
Poleg ruskega kluba iz zahodne Sibirije so v skupini F še turški Tofaš, ki je s 86:72 porazil madžarski Fortress Jaszberenyi. V naslednjem krogu (12. 11.) bo Krka gostovala na Madžarskem. V nadaljnje tekmovanje, med najboljših 16, se uvrstita najboljši dve ekipi iz vsake od osmih skupin.