Tajfun (na fotografiji Dragiša Drobnjak) je spet potrdil, da je najprijetnejše presenečenje letošnje domače košarkarske sezone. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Okorn
Trener Heliosa Gašper Okorn se je zelo razburjal zaradi igre svojih varovancev, dobil pa je tudi tehnično napako. Foto: www.alesfevzer.com
Nebojša Joksimović
Tajfun v polfinalu Pokala Spar

Ekipi iz Šentjurja, ki je izkoriščala daljšo klop, je ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje uspelo z agresivno obrambo "odrezati" Jana Močnika in z delnim izidom 18:0 narediti občutno razliko (70:58). V tem nizu je Djordje Lelić dosegel kar 13 točk. Lelić je bil s 23 točkami (trojke: 4/5) tudi prvi strelec tekme. Tajfun je zadel 14 od 30 trojk.

Luka Vončina je bil z 21 točkami vodilni strelec domžalske ekipe, vendar je moral zaradi pete osebne napake v 37. minuti, ko je bil Helios še v igri za preobrat, na klop.
Mihevc: V slačilnici smo razčistili stvari
"Na tekmi smo pokazali dva ali tri različne obraze. Tekmo smo začeli dobro in samozavestno, dobro reagirali na conski presing, nato pa sami nasprotnike dvakrat vrnili v igro. V drugem polčasu je bila slika drugačna. V slačilnici smo razčistili stvari, ki jih je bilo potrebno popraviti na igrišču. Začeli smo igrati našo prepoznavno igro iz te sezone. Menim, da smo z ekipnim pristopom in dobro podporo naših navijačev zasluženo zmagali," je povedal trener Tajfuna Dejan Mihevc.

Krka brez Armsteada in Hukića do zmage v 2. polčasu
Košarkarji Krke so v zadnjem četrtfinalu odpravili Kolpo Črnomelj z 71:53. Novomeščani, ki branijo naslov, so se morali zelo potruditi. Kolpa je dobila prvi polčas s 30:26 in bila tudi v nadaljevanju še nekaj časa povsem blizu. Šele v zadnjih desetih minutah so varovanci Aleksandra Džikića zaigrali nekoliko resneje in prišli do razlike za suvereno zmago.

Pri Krki je trener odpočil Malcolma Armsteada in Jasmina Hukića, tako da je bil najboljši strelec Alexis Wangmene s 14 točkami, na drugi strani je Črt Ristič zbral 15 točk, Anže Cerkovnik pa enajst točk in 12 skokov.
Džikić: Proti Tajfunu nam bo zagotovo lažje
"Čudno je igrati proti svoji podružnici, a vseeno ekipi Kolpe iz Črnomlja čestitam za uvrstitev na ta finalni turnir. Proti Tajfunu nam bo zagotovo lažje, to mi verjemite. Nikogar se ne bojimo, saj smo sami sebi največji tekmec," je pojasnil Džikić.