Luka Dončić je imel pomembno vlogo na začetku tretje četrtine. Foto: Reuters

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je pred nekaj več kot 11.000 gledalci v 20 minutah zbral 11 točk (za dve: 5/7, trojke: 0/2), 4 skoke in 2 podaji ter imel pomembno vlogo v najboljšem obdobju tekme za Real. S petimi zaporednimi točkami je v 25. minuti poskrbel za vodstvo s 70:55. Anthony Randolph ni igral.

Gostje iz Vitorie, ki so v sredo prvo tekmo dobili z 90:94, so odločno začeli tekmo in vodili z 22:33, po prvi četrtini pa z 28:33. Še nikoli v finalih španskega prvenstva se ni zgodilo, da bi bilo v eni četrtini doseženih 61 točk, Real pa še nikoli v končnici v eni četrtini ni prejel 33 točk.

Zasuk se je zgodil, ko se je pri Baskonii poškodoval nemški center Johannes Voigtmann. Real je ob koncu prve in na začetku druge četrtine naredil delni izid 10:0, v 15. minuti povedel z 41:40, po prvem polčasu pa je bilo izenačeno 52:52.

Sledil je že omenjeni šov Reala, po katerem se Baski niso več pobrali. V 33. minuti so gostitelji še vodili za 20 točk (91:71), nato pa tekmo mirno pripeljali do konca. Skok so dobili z 41:29.

Najboljša strelca pri Realu sta bila s po 16 točkami Jaycee Carroll in Trey Thompkins, medtem ko jih je pri Baskonii Matt Janning dosegel 18. Zadel je šest trojk iz šestih poskusov.

Naslednja tekma bo v nedeljo ob 18.30 v Vitorii.

Liga Endesa, finale

Druga tekma:
REAL MADRID
- BASKONIA 1:1
98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26)
Carroll in Thompkins po 16, Ayon 14 in 10 skokov, Dončić 11 (za dve: 5/7, trojke: 0/2), 4 skoki in 2 podaji v 20 minutah, Reyes 11; Janning 18 (trojke: 6/6), Diop 16, Poirier 12, Huertas 11.