Dwight Howard se je znesel nad Spursi. Foto: Reuters
Damian Lillard in Dirk Nowitzki
Portland je po Clevelandu nadigral še Dallas. Foto: Reuters

ošarkarji Houstona so niz neporaženosti na začetku sezone podaljšali na šest, vendar jim je delo precej olajšal trener San Antonia Gregg Popovich, ki na parket ni poslal najmočnejše postave.

Strateg Spursov je počitek namenil veteranoma Manuju Ginobiliju in Timu Duncanu, zaradi poškodbe pa je manjkal tudi center Tiago Splitter. Tako je imel v raketi precej olajšano delo center Houstona Dwight Howard, ki je v prepričljivi zmagi (98:81) dosegel tretjino točk svoje ekipe (32) ter prispeval še 16 skokov. James Harden je vknjižil 20 točk, 6 skokov in 6 podaj.
Popovich je svoje glavne adute nekajkrat spočil že v lanski sezoni, vendar ne tako zgodaj. "Naša ekipa je zbir delcev. Moramo imeti vse delce, če hočemo biti najboljši. Ne moremo se zanesti le na enega igralca, delovati moramo kot skupina," je povedal Popovich.

Pod obročema se je s Howardom ruval nekdanji center Uniona Olimpije Aron Baynes, ki je tekmo končal z 12 točkami in 12 skoki. Prvi strelec San Antonia je bil Cory Joseph z 18 točkami. Tony Parker jih je dosegel le šest.
Spursi so prvo točko dosegli šele v sedmi minuti. Ob koncu prve četrtine so se približali na minus tri, to pa je bila najmanjša razlika do konca tekme. Houston je vodil tudi za 31 točk.

Portland je ob polčasu proti Dallasu zaostajal za štiri, nato pa potek tekme spreobrnil v tretji četrtini (35:18) in slavil gladko s 108:87. Drugi polčas so TrailBlazersi dobili kar za 25 točk. LeMarcus Aldridge je dosegel 20 točk, Damian Lillard dve manj. Nicolas Batum je prispeval osem točk, devet skokov in devet podaj, a je presedel celotno zadnjo četrtino na klopi. Prvi strelec Dallasa je bil Dirk Nowitzki, ki pa je 15 od svojih 17 točk dosegel v prvem polčasu.

HOUSTON - SAN ANTONIO 98:81
Howard 32 in 16 skokov, Harden 20, Terry 16; Joseph 18, Baynes 12 in 12 skokov.

PORTLAND - DALLAS 108:87
Aldridge 20, Lillard 18, McCollum 13; Nowitzki 17, Ellis 14.