Kevin Durant je moral zapustiti igro po 93 sekundah. Foto: Reuters

V boju za žogo je center Wizardsov Marcin Gortat pod obročem porinil Zazo Pačulijo, ki je padel na nogo Duranta. Zvezdnik Golden Stata se je takoj prijel za levo koleno, poskušal odigrati še dva napada, nato pa je zahteval zamenjavo. Durant je odšel v slačilnico in se ni več vrnil. Takoj so opravili magnetno resonanco, ki je pokazala, da je utrpel poškodbo medialne kolateralne vezi (MCL) druge stopnje in poškodbo golenice. Iz kluba so sporočili, da ni natančno jasno, kdaj se bo vrnil na parket, ni pa izključeno, da se bo to zgodilo še pred koncem rednega dela sezone 12. aprila.

Golden State je do konca tretje četrtine izničil 19 točk zaostanka iz prve četrtine. V izenačeni končnici je manj kot deset sekund pred koncem Stephen Curry pri vodstvu Washingtona za dve vrgel trojko in zgrešil. "Take mete po navadi zadenem, zato sem bil samozavesten. Za take trenutke živiš, prav tako je treba sprejeti posledice," je povedal Curry, ki je bil s 25 točkami prvi strelec Bojevnikov.

Prav toliko točk je na drugi strani dosegel Bradley Beal. Marcus Morris jih je dodal 22, Bojan Bogdanović 16. John Wall je ob 12 točkah izenačil rekord kariere z 19 podajami.

V zmagi Denverja v Chicagu s 125:107 je spet blestel Nikola Jokić, ki je z 19 točkami, 16 skoki in 10 podajami prišel do tretjega dvojnega dvojčka v sezoni. Po tekmi se je 22-letni Srb slikal s številnimi rojaki, ki so bili v dvorani. "V Chicagu živi največ Srbov po Beogradu. Lepo je igrati pred srbskimi navijači, ki vihtijo srbske zastave," je povedal Jokić, ki je imel v februarju povprečje 16,1 točk, 10,5 skoka in 5,9 podaje na tekmo.

Stroj za doseganje trojnih dvojčkov Russell Westbrook je prišel do številke 30. S 43 točkami, 11 skoki in 10 podajami je popeljal Oklahomo do zmaga nad Utahom s 109:106. Westbrook je 12 točk dosegel v zadnjih dveh minutah in 5 sekundah.

DETROIT - PORTLAND * 120:113
Morris 37, Drummond 19 in 15 skokov, Caldwell Pope 16, Udrih ni igral; Lillard 34, 11 skokov in 9 podaj, McCollum 25, Nurkić 19.

WASHINGTON - GOLDEN STATE 112:108
CHICAGO - DENVER 107:125
MEMPHIS - PHOENIX 130:112
OKLAHOMA CITY - UTAH 109:106
LA LAKERS - CHARLOTTE 104:109