Miha Lapornik je zadel štiri trojke, najpomembnejšo 22 sekund pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com
Imran Polutak

Ljubljančanom se vse bolj pozna izjemno naporen ritem tekem. V sredo niso imeli možnosti proti Bayreuthu v Stožicah, v Laškem pa so doživeli še prvi poraz v Ligi Nova KBM. Laščani so po dveh uvodnih porazih s Sixt Primorsko in Šenčurjem dosegli prvo zmago v državnem prvenstvu.
Prvo četrtino so državni prvaki dobili z 28:20, a so Laščani izenačili na 42:42 ob odmoru. Polutak in Nejc Barič pa sta ob koncu tretje četrtine poskrbela za vodstvo Zlatoroga z 61:56.

Osem minut pred koncem je Olimpija še imela štiri točke naskoka (61:65). Polutak je štiri minute pred koncem zadel izza črte, nato pa je še polagal za 75:69. Barič je zadel novo trojko tri minute pred koncem (78:71). V končnici se je razigral Domen Lorbek, s sedmimi zaporednimi točkami je približal zmaje (80:78). Odločilno trojko je zadel Lapornik 22 sekund pred koncem.
"Naša igra še vedno niha in imamo še ogromno rezerve. Fantje so pokazali, da imajo karakter in igrajo zbrano, ko je to najbolj potrebno. Dokazali so, da se lahko merijo tudi z boljšimi ekipami. Zmago smo si zaslužili," je bil zadovoljen trener Aleš Pipan.
Za Ljubljančane je bila to dvanajsta tekma v štirih različnih tekmovanjih v zadnjih 30 dneh, za Zlatorog pa šele četrta uradna v tej sezoni. Petrol Olimpija bo v nedeljo ob 19.00 v Tivoliju gostil Budućnost v 6. krogu Lige ABA.