Zach Randolph je bil tokrat neustavljiv. Foto: Reuters
DeAndre Jordan, Blake Griffin in Chauncey Billups
DeAndre Jordan, Blake Griffin in Chauncey Billups so nemočno obsedeli na klopi. Foto: Reuters

Clippersi, ki so vodili že z 2:0, niso našli recepta za razigrano gostujočo trojko Zach Randolph, Marc Gasol in Mike Conley, ki je skupaj dosegla kar 66 točk. Randolph je 10 od skupno 25 točk dosegel v zadnji četrtini. Pri gostiteljih so zaradi težav z gležnjem manjkale točke Blaka Griffina, ki je v 20 minutah dosegel le štiri točke. Chris Paul, ki je dosegel kar 35 točk, vsega ni zmogel sam.

Griffin se je poškodoval na treningu
Griffin se je na klop dokončno usedel v tretji četrtini po 20 minutah igre in je zdaj vprašljiv tudi za šesto tekmo. Zvezdnik Clippersov se je prvotno poškodoval na ponedeljkovem treningu, ko je pri doskoku stopil na nogo soigralca Lamarja Odoma. "Zares velika smola. Med tekmo je bilo s poškodbo le še slabše. V tretji četrtini se je že s težavo premikal, tako da sem se odločil temu narediti konec," je dejal domači trener Vinny Del Negro.

Naslednja tekma bo v petek v Memphisu, kjer lahko že pade odločitev o potniku v naslednji krog končnice. V lanski sezoni sta bili moštvi v obrnjenih vlogah četrtega in petega nosilca, na koncu so slavili Clippersi. Je prišel čas za maščevanje?

Junaška predstava Iguodale
Golden State je bil tokrat nemočen v Denverju, ki po domači zmagi s 107:100 zaostaja s 3:2 v zmagah. Že ob polčasu so gostje zaostajali za 20 točk, devet minut pred koncem je bilo 92:73. Z delnim nizom 18:4 so se sicer približali na 96:91, a je Wilson Chandler s trojko za 103:95 razblinil dvome o zmagovalcu. Junaško predstavo je imel pri gostiteljih Andre Igoudala s 25 točkami, 12 skoki in 7 podajami, na drugi strani je Stephen Curry dosegel najmanj točk v seriji - 15. Izza črte je metal le 1/7.