Klemen Prepelič je v lanski sezoni v dresu Olimpije debitiral v Evroligi, letos pa bo z Banvitom igral le v Eurocupu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Klub iz Ostendeja je v četrtfinalu izločil favorizirani Himki, v polfinalu pa pripravil še eno presenečenje, saj je z 82:80 ugnal Banvit. Moštvo iz Bandirme je vodilo do zadnje četrtine, potem pa je Belgijcem uspela serija, s katero so štiri minute pred koncem povedli za osem. Turki so se dobro minuto pred koncem rednega dela priključili na vsega točko zaostanka, a je Jean Salumu z zadetim prostim metom postavil končni izid. Klemen Prepelič je za Banvit na parketu prebil nekaj več kot 14 minut in dosegel štiri točke.

V drugem polfinalu je domači Lietuvos Rytas na krilih Martynasa Gecevičiusa, ki je dosegel kar 34 točk in iz desetih poskusov zadel osem trojk, ugnal Oldenburg (99:87).

Polfinale:
LIETUVOS RYTAS - Oldenburg
99:87 (23:20, 30:26, 18:19,28:22)
Gecevičius 34 (8/10 za tri), Cook 14; Kramer 24.

Banvit - TELENET OSTEND
80:82 (21:21, 21:19, 23:22, 15:19)
Mejia 26, ... Prepelič 4 (0/2 iz igre) v 14 minutah; Thompson 19, Đorđević 14.

Finale bo v petek. V Evroligo se bo uvrstil le zmagovalec, preostala moštva pa bodo nastopila v Eurocupu, kjer bo v soboto žreb predtekmovalnih skupin.