Derrick Rose je San Antoniu nasul 29 točk, vključno s ključnimi štirimi v samem zaključku tekme. Foto: EPA
Kobeju Bryantu je na tekmi All-Stars Dwyane Wade zlomil nos, zato je zvednik Lakersov proti Minnesoti nosil posebno masko. Očitno ga ni motila, saj je dosegel 31 točk, 8 podaj in 7 skokov. Foto: EPA

Tudi dvoboj elitnih organizatorjev igre Lige NBA je pripadel Rosu. Lanski MVP rednega dela je dosegel 29 točk (met 10/23) in prispeval 4 podaje, Parker pa je vknjižil 11 točk (5/16), 9 podaj in 6 skokov.

Vse pa bi se za Chicago lahko obrnilo povsem drugače in postavilo na glavo celotno sezono. Rose in Parker sta v prvi četrtini udarila s kolenom ob koleno, krajšo pa je potegnil Rose, ki je za nekaj minut obsedel na parketu. Mnogi so pomislili na najhujše, a se je zvezdnik Bikov pobral in odšepal do klopi. Igre ni zapustil. "Ko sem dobil udarec, je bila bolečina huda, toda ko sem malo odsedel in se dvignil, je bilo vse v redu," je povedal Rose, ki je zadel dva ključna meta v zadnjih dveh minutah.

Pri Ostrogah je bil z 21 točkami najučinkovitejši Gary Neal. 15 jih je dosegel v zadnji četrtini, ko je zadel tudi dve trojki. Z drugo je Spurse, ki so v domači dvorani nastopili prvič po izjemnem nizu na gostovanju (8:1), pripeljal le na tri točke zaostanka. Tim Duncan je prispeval 18 točk in 10 skokov, na drugi strani pa je Joakim Noah dosegel 10 točk in 13 skokov.

Dragić drugi strelec Houstona
Oba kluba, v katerih igrata slovenska igralca, sta izgubila. Goran Dragić je bil s 14 točkami drugi strelec Houstona (Scola 18), ki je s 104:83 klonil na gostovanju pri Utahu. Beno Udrih je dosegel 8 točk v porazu Milwaukeeja v Bostonu s 102:96. Pri Celticsih so vse glasnejše govorice, da vodstvo kluba želi zamenjati organizatorja igre Rajona Ronda.

Knicksi nadoknadili 17 točk zaostanka
New York je na krilih Carmela Anthonyja (22) in Jeremyja Lina (19, 13 podaj) nadoknadil 17 točk zaostanka in premagal Cleveland s 120:103. Knicksi so dobili drugi polčas z 71:42.

UTAH - HOUSTON 104:83
Miles 27, Harris 19; Scola 18, Dragić 14 (5/10) in 5 podaj v 27 minutah.

BOSTON
- MILWAUKEE 102:96
Garnett 25 in 10 skokov, Bass 16; Ilyasova 25 in 10 skokov, Gooden 23, Udrih 8 (4/10) in 4 podaje v 22 minutah.

PHILADELPHIA - OKLAHOMA CITY 88:92
Igoudala in Holiday po 18; Durant 23, Westbrook 22 in 13 skokov.

WASHINGTON - ORLANDO 95:102
Wall 33, Crawford 18; Anderson 23 in 15 skokov, Howard 14 in 12 skokov.

ATLANTA - GOLDEN STATE 82:85