Košarkarji Sixta Primorske, ki so letos osvojili slovenski pokal, bodo naskakovali uvrstitev v Ligo ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Tudi Novomeščani so dva kroga pred koncem na dobri poti, da si zagotovijo mesto na zaključnem turnirju. Turnir bo sicer v Čačku gostil vodilni Borac. Tadej Ferme je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Iz sedmih poskusov je zadel pet trojk. 18 točk je pri Primorski dodal nekdanji košarkar Krke Mirko Mulalić. Pri gostih je bil s 14 točkami najučinkovitejši Marko Jošilo.

Tekmo so Primorci odprli z nizom osmih zaporednih točk. V prvi četrtini je bil za zanesljivo domače vodstvo najbolj zaslužen Mulalić, ki je v vsega sedmih minutah igre dosegel kar 15 točk. Vodstvo so košarkarji v oranžnih dresih nato držali praktično do zadnjih minut. Na glavni odmor so po zadetem metu za tri točke Fermeta odšli z naskokom devetih točk (42:33), pred zadnjimi desetimi minutami pa so imeli tigri še šest točk prednosti (56:50).

Štiri minute pred koncem je bilo po dveh prostih metih Fermeta 67:61, Alen Hodžić pa je minuto pozneje povišal na 69:61. Toda sedemkratni državni prvaki so se vrnili v igro in s polaganjem Žige Dimca poravnali na 69:69. Na začetku zadnje minute je nato Marijan Čakarun zadel en prosti met, po zapravljenem novomeškem napadu pa je bil s črte prostih metov za 72:69 dvakrat uspešen Daniel Vujasinović. Krka je imela napad za izenačenje, vendar je Paola Marinellija blokiral Nejc Zupan.