Chicago je po podaljšku premagal Toronto, ki je v zadnjih 32 sekundah rednega dela zgrešil štiri mete iz igre, v zadnji minuti podaljška pa tri proste mete. Carlos Boozer je bil s 24 točkami najboljši strelec. Foto: Reuters
Goran Dragić
Goran Dragić je spet pokazal raznovrstno igro in bil prvi strelec svoje ekipe. Foto: BoBo
Amare Stoudemire
Amare Stoudemire je bil s 17 točkami in 8 skoki najboljši igralec New Yorka, ki je dobil vse četrtine in na koncu s 101:79 premagal Detroit. Foto: EPA

Dragić je na tekmi proti neposrednemu tekmecu za končnico igral skoraj 48 minut, največ od vseh. Izjemen je bil zlasti pri metih za tri točke, saj je od sedmih poskusov zgrešil le dvakrat. Zbral je tudi osem podaj in pet skokov. Pri zmagovalcih je bil z 31 točkami najučinkovitejši Dirk Nowitzki. Izkazal se je tudi Jason Terry, ki je 14 od svojih 24 točk dosegel v zadnji četrtini in podaljšku.

Budinger na koncu zgrešil trojko za zmago
V podaljšku je Dallas dosegel šest točk zapored in povedel s 93:97, toda Houston je izenačil. Odločilni točki sta v zadnji minuti dosegla Terry s košem iz igre in Nowitzki, ki je zadel oba prosta meta in se s tem na lestvici strelcev lige NBA prebil pred Charlesa Barkleyja na 19. mesto (24.758 doseženih točk). Dragić je s polaganjem 14 sekund pred koncem vlil upanje (99:101), po Dallasovem zapravljenem napadu pa je imel Houston šest sekund časa za odločilno akcijo. Dragić je podal Chasu Budingerju, ki je z desnega krila poskusil s trojko, vendar zgrešil.

Carlisle navdušen: "Zmaga sezone!"
"To je naša največja zmaga v tej sezoni," je bil zadovoljen trener Rick Carlisle. Prvaki so imeli že v rednem delu lepo priložnost za zmago, saj so 19 sekund pred iztekom četrte četrtine povedli s 86:90, Nowitzki pa bi lahko s prostima metoma odločil zmagovalca. Zadel je le enega, kar je Houston izkoristil in Parsons je z navdušujočo trojko poskrbel za podaljšek.

Deng Chicago popeljal do srečne zmage
Chicago je za 40. zmago sezone po podaljšku premagal Toronto (102:101), ki je v zadnjih 32 sekundah rednega dela zgrešil štiri mete iz igre, v zadnji minuti podaljška pa tri proste mete. Šest sekund pred koncem je bil Gary Forbes dvakrat neuspešen. V zadnjem napadu je Luol Deng ob zvoku sirene spravil skozi obroč. Carlos Boozer je bil s 24 točkami najboljši strelec. Chicago, za katerega na šesti tekmi zapored ni igral Derrick Rose, je zadel le tri od 23 trojk, skok pa izgubil s 44:58.

Tekme 24. marca:
HOUSTON - DALLAS 99:101 (po podaljšku)
Dragić 24 točk (za dve 2/7, trojke 5/7), 5 skokov in 8 podaj v 48 minutah, Scola 19; Nowitzki 31, Terry 24.

LA CLIPPERS
- MEMPHIS 101:85
Griffin 20, 10 skokov in 5 podaj, Paul 19 in 13 podaj, Foye 16; Randolph 14, Mayo 13, Gay in Allen po 11.

CHICAGO - TORONTO 102:101 *
Boozer 24 točk in 10 skokov, Deng in Watson po 23; J. Johnson in Calderon po 20.

MILWAUKEE - INDIANA 104:125
Iljasova 22, Delfino 13, Udrih 0 (iz igre 0/7) točk in 4 podaje v 15 minutah; Hill 24, Hibbert 16.

WASHINGTON - ATLANTA 92:95