Glavni razlogi, da je slovenska vrsta celjski parket zapustila sklonjenih glav, so bili nerazpoloženost pri metu z razdalje, prelahko izgubljene žoge in slabo zapiranje prostora pod lastnim obročem.

Slovenija je srečanje začela brez Neže Murn, ki je nastope na tem tekmovanju zaradi poškodbe kolena na zadnjem obračunu predtekmovanja verjetno že končala (predvidoma v torek bodo znani rezultati podrobnih preiskav), po slabih treh minutah pa je po naletu tekmice na klopi z bolečinami v ramenu obsedela še Zala Lešek.

Čehinje so te težave znale izkoristiti in sredi devete minute povedle z 21:11. Slovenke so pred 1.500 v dvorani Golovec s prostima metoma Annamarie Prezelj na začetku druge četrtine ujele priključek (24:23). Ob tem so s consko obrambo ohromile češki napad. Zaporedni trojki Nine Jesenšek in Maje Jakobčič sta poskrbeli za vodstvo s 30:27.

Čehinje so se nevarno oddaljile v 26. minuti. Z dobrim skokom v napadu - na tekmi so jih zbrale kar 20 (skupaj 45 skokov) - so povedle s 43:36. Selektor Damir Grgić se je hitro odzval in v igro poslal Zalo Friškovec in Altheo Gwashavanhu, ki sta poživili igro. Prav druga, ki je bila na koncu s 15 točkami (5/5 za dve, prosti meti 5/6) najboljša strelka Slovenije, je v 32. minuti poskrbela za novo veselje na tribunah celjske dvorane. Slovenija je po njenih šestih zaporednih točkah povedla z 49:48, Prezljeva (11 točk, 0/10 iz igre, prosti meti 11/12) pa je pet minut pred koncem bila natančna za 56:54.

V končnici so Čehinje napravile preobrat in povedle s 60:56, Slovenkam pa se nato ni več uspelo pobrati.
Grgić: Poraz ni tragičen
"Čehinje so zasluženo zmagale, tekmo so odigrale bolj čvrsto. Mi v napadu nismo bili razpoloženi. Če dosežeš 58 točk, potem težko pričakuješ zmago proti takšnim nasprotnicam. Vsi ste imeli priložnost videti, za kakšno ekipo gre. Zdaj bo treba strniti glave in se spočiti. Poraz ni tragičen, že v torek bomo skušali premagati Nizozemke. Tekma bo zagotovo težka, zato nam bo vsaka pomoč s tribun prišla še kako prav," je poudaril Grgić.
V torek v dvorani Zlatorog sledi tekma z Nizozemkami.