Goran Dragić ima v marcu povprečje 12,3 točke in 6,3 podaje na tekmo. Povprečno na parketu preživi več kot pol ure. Foto: EPA
Chris Bosh je iz igre zadel prvih šest metov in tekmo končal s 23 točkami. Foto: Reuters

"Včeraj smo igrali tesno tekmo proti Clippersom in preprosto nismo imeli več streliva. Zgrešili smo odprte mete, ni bilo energije," je po osmem porazu na 11 tekmah povedal Dragić. Kljub odličnim predstavam slovenskega reprezentanta, odkar se je poškodoval prvi organizator igre Kyle Lowry, je očitno, da Dragić bremena ne more nositi sam. Derek Fisher, ki so ga Rocketsi dobili v menjavi z Lakersom, se tri dni po sklenitvi posla še ni javil klubu in vse verjetneje je, da bo končal kariero. Za Houston je debitiral center Marcus Camby in dosegel 8 točk in 8 skokov v 20 minutah

Phoenix si je že v prvi četrtini nabral lepo prednost in ob polčasu vodil za 16. Najučinkovitejši je bil s 25 točkami Michael Redd, ki je iz igre metal 10:13.

Floridski obračun Miamiju
Miami je v floridskem derbiju z 91:81 odpravil Orlando in se tako maščeval za poraz izpred šestih dni. Dwyane Wade je 14 od svojih 31 točk dosegel v zadnji četrtini. Chris Bosh jih je prispeval 23, LeBron James pa 14 ob 12 skokih, 7 podajah in 5 odvzetih žogah. Magici (Howard 18 in 11 skokov) so se mučili v napadu ob čvrsti obrambi Miamija, ki jim je v 16 minutah drugega dela dovolila le 12 točk.

Nepričakovana junaka v Staples Centru
Presenečenje večera je pripravil oslabljeni Utah, ki je v Staples centru s 103:99 premagal LA Lakerse. Paul Millsap je vknjižil 24 točk, a prava junaka sta bila novinca. Enes Kanter in Alec Burks sta s po 17 točkami dosegla rekorda kariere. Slednji je 13 točk prispeval v zadnji četrtini. Andrew Bynum je bil najučinkovitejši s 33 točkami in 11 skoki, nerazpoložen pa je bil Kobe Bryant, ki je zgrešil 17 od 20 metov in končal pri 15 točkah. Lakersi so izgubili prvič v šestih dvobojih.

PHOENIX - HOUSTON 99:86
Redd 25, Frye 19; Scola 18, Dragić 16 (5/11) in 8 podaj v 36 minutah.

CLEVELAND - ATLANTA 87:103
Gee 20, Irving 19 in 10 podaj; Johnson 28, Teague 18.

LA CLIPPERS - DETROIT * 87:83