Goran Dragić, ki si je večer pred tem poškodoval gleženj, ni imel težav pri hitrih prodorih. Foto: EPA
Goran Dragić
Houston je v tretji četrtini dosegel le 12 točk, s čimer je svoj letošnji najslabši izkupiček v eni četrtini poslabšal za štiri točke. Rakete so v tem delu tekme iz igre metale le 5/19. Foto: EPA
Goran Dragić in Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki je dosegel 21 točk, a je iz igre metal 'le' 5/17. Nemec je od 12 prostih metov zgrešil le enega. Foto: EPA

Rakete so tekmo začele eksplozivno, saj so po dobrih štirih minutah vodile s 15:4, v tem obdobju je Goran Dragić dosegel pet točk. Ključni sta bili srednji četrtini, ki so ju prvaki dobili s 50:31. Dragić se je ob dobrem metu za dve točki (6/10) ustavil pri 17 točkah, podelil je še 7 podaj.

Domači rezervisti prinesli ključno razliko
Ključno razliko so naredili rezervisti, saj so bili igralci domače klopi v tem elementu precej uspešnejši (48:17). Dallas je 21. v letošnji sezoni vsaj enkrat v tekmi zaostajal z desetimi točkami razlike, to je bila šele tretja od teh, v katerih mu je uspelo tekmo preobrniti v zmago.

V zadnji četrtini se je razigral Monta Ellis
Milwaukee je doma ugnal Atlanto s 108:101. Bucksi, ki so v šestih zaporednih večerih igrali peto tekmo, so ušli v zadnji četrtini (30:22). V tem obdboju je Monta Ellis dosegel 17 od svojih 33 točk. Beno Udrih je na parketu prebil dobrih 15 minut in dosegel štiri točke.

Bryant v zadnjih 64 sekundah zadel dvakrat
LA Lakersi so v kalifornijskem derbiju v gosteh ugnali Golden State s 104:101. Kobe Bryant (30 točk) je tokrat blestel v ključnih trenutkih. Pred dvema dnevoma je moral ob porazu proti Memphisu predčasno na klop, tokrat pa je v zadnjih 64 sekundah od daleč zadel dva sila pomembna meta (za 97:97 in 99:97).

Parker v seriji 10:0 dosegel osem točk
San Antonio je v gosteh premagal Phoenix s 107:100 in se veselil pete zaporedne zmage. Tekma se je prelomila na začetku zadnje četrtine, ko so imeli Spursi minimalno vodstvo (87:86), nato pa se v dobrih dveh minutah odlepili s serijo 10:0 - Tony Parker je v tej seriji prispeval kar osem točk.

Liga NBA, tekme 27. marca:
MILWAUKEE - ATLANTA 108:101
Ellis 33, Jennings 18, Gooden 16, Udrih 4 (met: 2/5), skok in 5 podaj v 15 minutah; Smith 30 in 18 skokov, I. Johnson 17, Teague 15.
DALLAS - HOUSTON 90:81
Nowitzki 21, Beaubois 14; Scola 22, Dragić 17 (met: 7/15), 2 skoka, 7 podaj in 4 ukradene žoge v 38 minutah.
PHILADELPHIA - CLEVELAND 103:85
Meeks 31, Holiday 19, Turner 12; Parker 14, Gee in Jamison po 13.
MEMPHIS - MINNESOTA 93:86
Gay 21, Speights 18, Cunningham (14 skokov) in Allen po 13; Love 28 in 11 skokov, Ellington 15, Williams 14.
PHOENIX - SAN ANTONIO 100:107
Brown 32, Gortat 21 in 14 skokov, Nash 16; Duncan 26 in 11 skokov, Parker 24, Leonard 14, Ginobili 13.
PORTLAND - OKLAHOMA CITY 95:109
Hickson 21, Aldridge 20; Westbrook 32, Durant 25, Harden 21.
GOLDEN STATE - LA LAKERS 101:104