Luka Dončić je imel statistični indeks 12, v prejšnjem krogu pa 32. Foto: EPA

Ljubljančan, ki je bil najkoristnejši igralec prejšnjega kroga, v katerem je Real ugnal Maccabi, je na parketu preživel 28 minut. Največ točk pri Madridčanih je dosegel Othello Hunter, 14.

Gostje so prvi polčas dobili s 33:41, potem ko so v zadnjih dveh minutah naredili delni izid 0:10. Žalgiris si je ob koncu tretje četrtine znova priboril vodstvo (49:48), pred zadnjimi 10 minutami pa je bil izid izenačen (53:53).

Na začetku zadnje četrtine je tri trojke zapored dosegel Trey Thompkins, Hunter je dodal dve točki, nato pa je še eno trojko za vodstvo s 53:67 prispeval Jaycee Carroll in z delnim izidom 0:14 je bila tekma odločena. Žalgiris je imel 17 izgubljenih žog in je izgubil četrtič zapovrstjo.
18. krog, petkove tekme:
DARÜŠAFAKA - UNICS KAZAN
71:64 (23:17, 10:17, 18:18, 20:12)
Moerman 17, Wanamaker 16; Langford 16.

ŽALGIRIS - REAL MADRID
59:74 (17:17, 16:24, 20:12, 6:21)
Lima 13; Hunter 14, Thompkins 12 ... Dončić 6 (0/1 za dve, 2/7 za tri), 5 skokov in 4 podaje v 28 minutah.

OLYMPIACOS - BASKONIA
92:62 (24:17, 26:11, 26:15, 16:19)
Spanoulis, Printezis in Papanikolaou po 12; Larkin 12, Hanga 11 ... Blažič 2 (1/3 za dve) v 11 minutah.