K. C. Rivers in Sergio Rodriguez proslavljata zmago nad Carigrajčani. Foto: EPA
Georgios Printezis
Georgios Printezis (desno) je Barceloni povzročal veliko težav. Za dve je metal 8/9, za tri pa 2/4. Foto: EPA

A domačim večino tekme ni kazalo dobro. Gostje so namreč po odlični drugi četrtini, ki so jo dobili kar z 29:15, prešli v vodstvo in v 27. minuti s košem Cedija Osmana povedli s +17 (62:45).

Do konca četrtine je sledil silovit odgovor Reala, ki je v treh minutah praktično izničil prednost. Sergio Llull je namreč prav v zadnji sekundi zadel trojko za 63:66. Za popoln preobrat in vodstvo na začetku zadnje četrtine pa je poskrbel K. C. Rivers - 68:67.

Real v zadnjih dveh minutah nadoknadil -7
Vendar se Carigrajčani niso predali. Dve minuti pred koncem so po košu Dontaya Draperja znova ušli na +7 (82:75). Sledil je še en preobrat Reala. Iz težkega položaja je zadel Gustavo Ayon, trojki pa sta dodala Sergio Rodriguez in Felipe Reyes za 83:82. Zadnjih sedem točk Madridčanov je s prostih metov prispeval Rodriguez, ki je ohranil mirno roko.

Llull je bil z 18 točkami najučinkovitejši pri domačih, medtem ko je bil prvi strelec tekme gostujoči Nenad Krstić (23).

Olympiacos vodil od prve do zadnje minute
V drugi tekmi večera je Olympiacos v gosteh ugnal Barcelono s 76:63 in izid v zmagah izenačil na 1:1. Grki so vodili od prve do zadnje minute. Izrazito so bili boljši pri metu za tri točke, saj so zadeli 13 trojk iz 27 poskusov, na drugi strani pa Barcelona le 6 iz 20. Prvo ime tekme je bil Georgios Printezis, ki je dosegel 22 točk. Boštjan Nachbar se v dresu Barcelone ni vpisal med strelce. V devetih minutah je zgrešil en met za tri.

KOŠARKA

EVROLIGA (M)
ČETRTFINALE, drugi tekmi

REAL MADRID - ANADOLU EFES 2:0
90:85 (22:16, 15:29, 26:21, 27:19)
Llull 18, Fernandez 15, Rivers 14, Rodriguez 11, Nocioni 10; Krstić 23, Heurtel 16, Osman 12, Perperoglou in Šarić 11.

BARCELONA - OLYMPIACOS 1:1
63:76 (10:15, 15:20, 20:21, 18:20)
Navarro 16, Tomić 14, Nachbar 0 (0/1) v 9 minutah; Printezis 22, Spanoulis 16, Mantzaris 12.