Kevin Love je v izjemni prvi četrtini iz igre metal 11/14. Zadel je osem od desetih trojk. Na koncu tekme je bil njegov met 12/20. Foto: Reuters
Beno Udrih je z 12 točkami izenačil strelski rekord pri Detroitu. Foto: Reuters

točk.

Detroit je prepričljivo s 107:84 dobil obračun z Miamijem, ki ni bil kos razpoloženim Pistonsom. Gostitelji so dobili prav vse četrtine, že po prvi pa je bila razlika 12 točk. Tako je več priložnosti za igro dobil Udrih in jo odlično izkoristil. V 30 minutah je ob metu 5/11 dosegel 12 točk, dodal 5 podaj in 3 skoke.

Tekmo bo skušal hitro pozabiti Goran Dragić, ki je v 22 minutah iz igre zadel le en met od sedmih. Srečanje je končal pri 6 točkah, 4 podajah in 2 skokih. Dragić je bil po prvi četrtini odkrito nezadovoljen z obrambo svojega moštva in je večkrat nakazal Whitesidu in Johnsonu, kaj bi morala storiti.

Od prve peterke Miamija je bil dvomesten le Dion Waiters (11 točk). Hassan Whiteside (6 točk, 8 skokov) je izgubil centrski dvoboj z Andrejem Drummondom (18 točk, 15 skokov).

Love že v prvi četrtini zadel osem trojk
Kevin Love je v zmagi Clevelanda nad Portlandom (137:125) dosegel 40 točk, vključno s 34 v prvi četrtini, kar je rekord Lige NBA. Krilni center Cavsov je za tri točke zgrešil absolutni rekord doseženih točk v četrtini, ki ga je 23. januarja lani postavil branilec Golden Stata Klay Thompson. Love je v prvi četrtini iz igre metal 11/14. Zadel je 8 od 10 trojk oziroma prvih šest metov, od tega pet trojk. "Nisem vedel, da sem postavil rekord. Sploh se nisem zavedal," je povedal Love.

LeBron James je z 31 točkami, 13 podajami in 10 skoki prišel do drugega trojnega dvojčka sezone, 44. v karieri. Cleveland je z 20 trojkami postavil klubski rekord. Na drugi strani je 40 točk vknjižil tudi Damien Lillard.

47 podaj Bojevnikov do razlike 43 točk
Golden State se je z obrestmi oddolžil Lakersom za nepričakovan poraz na začetku meseca. Na poti do zmage s 43 točkami razlike so Bojevniki postavili klubski rekord s 47 podajami. Jezernikom so nasuli 149 točk, kar je najboljši napadalni dosežek v sezoni. Iz igre so metali več kot 60-odstotno in zadeli 19 trojk. Stephen Curry je bil prvi strelec z 31 točkami (trojke 7/12), Kevin Durant jih je dodal 28, Klay Thompson 26.
45 točk Davisa v novi zmagi New Orleansa
New Orleans je po slabem začetku sezone slavil četrtič zapored. Tokrat je s 117:96 padla Minnesota. Izkazal se je Anthony Davis, ki je vknjižil 45 točk in 10 skokov.

Sredine tekme:
DETROIT
- MIAMI 107:84
Caldwell Pope 22, Drummond 18 in 15 skokov, Udrih 12 (met 5/11), 5 podaj in 3 skoki v 30 minutah; T. Johnson 17, Waiters 11, Dragić 6 (met 1/7), 4 podaj in 2 skoka v 22 minutah.

PHILADELPHIA - MEMPHIS * 99:104
Ilyasova 22 in 12 skokov, Covington 19; Gasol 27, Conley 25.
CHARLOTTE - SAN ANTONIO 114:119
Walker 26, Batum in Kaminsky po 13; Leonard 30, Aldridge 23.
ORLANDO - PHOENIX 87:92