Dirk Nowitzki je šesti v zgodovini in prvi tujec v Ligi NBA, ki je presegel 30.000 točk. Foto: Reuters
Russel Westbrook je za 58 točk porabil 39 žog. Foto: Reuters

Westbrookovih 58 točk ni bilo dovolj za zmago Oklahome. Sedem igralcev Portlanda je bilo dvomestnih za zmago s 126:121. "Ko gledaš statistiko, ima Russ 60 točk ali kolikor koli že. Dal bi mu jih tudi 80, a še vedno moramo zmagati. Spoštujem to, kar počne, vendar sem zadovoljen s svojo ekipo," je povedal Jusuf Nurkić, nekdanji košarkar Laškega, ki je vknjižil 17 točk.

Westbrook je iz igre metal 21/39, toda le 6/15 v zadnji četrtini. "Nismo tako dobri, da bi si vzeli prost večer v obrambi," je povedal Westbrook, ki je vodilni v ligi po točkah v zadnjih petih minutah in +/- učinku v tem obdobju. Tokrat je v zadnji minuti in pol zgrešil štiri mete. "Ja, zgrešil sem jih. Prej so šle žoge notri," je še dodal Westbrook.

Allen Crabbe je dosegel 23 točk, Damian Lillard 22 in C. J. McCollum 21.

Zimzeleni Dirk Nowitzki je bil s 25 točkami in 11 skoki igralec tekme v zmagi Dallasa nad LOs Angeles Lakersi s 122:111. "Gledal sem Dirka zadnjih nekaj dni in vedel sem, da se bo zgodilo danes," je povedal trener Rick Carlisle. Nowitzki je potrebnih 20 točk do jubileja 30.000 v malce več kot četrtini, čeprav je pred tem v sezoni le petkrat dosegel 20 točk ali več.

S tem se je 38-letnik v prestižnem klubu pridružil Kareemu Abdulu Jabbarju (38.387), Karlu Malonu (36.928), Kobeju Bryantu (33.643), Michaelu Jordanu (32.292) in Wiltu Chamberlainu (31.419).

V dresu Washingtona je spet navdušil Bojan Bogdanović, ki je dosegel 29 točk v zmagi nad Phoenixom s 131:127. Hrvat je zadel vseh 16 prostih metov in s tem postavil klubski rekord.

OKLAHOMA CITY - PORTLAND 121:126
Westbrook 58 (met: 21/39), 3 skoki in 9 podaj, Oladipo 16; Crabbe 23, Lillard 22, McCollum 21, Nurkić 17.

DALLAS - LA LAKERS 122:111
Nowitzki 25 in 11 skokov, Curry 18, Ferrell 16; Russell in Clarkson po 22.

PHOENIX - WASHINGTON 127:131
Bledsoe 30, Booker 25; Boganović 29, Beal 27, Wall 25 in 14 podaj.