Tim Duncan je tričetrt tekme skrbel, da je imel San Antonio nekaj točk prednosti. Foto: EPA

Spursi so prevladovali večji del tekme in so sredi tretje četrtine vodili s 13 točkami razlike. Do takrat je Tim Duncan dosegel vseh svojih 19 točk.

Gostitelji so se v zadnji četrtini približali na samo dve točki zaostanka (77:75), a je San Antonio vselej znal odgovoriti. V tem obdobju je niti igre od Duncana prevzel Tony Parker, ki je v zadnji četrtini dosegel 10 od svojih 13 točk.

New York je v svoji dvorani premagal Indiano s 85:75 in izid v seriji znižal na 3:2. "Nismo še pripravljeni, da končamo sezono. Zdaj smo zmagali enkrat, moramo korak za korakom. Pomembno je, da verjamemo, da smo sposobni povsem obrniti serijo. Dokazali smo že, da lahko zmagamo v gosteh," je bil samozavesten Carmelo Anthony, ki je bil z 28 točkami sicer prvi strelec tekme.

Liga NBA, konferenčni polfinale, vzhod:
NEW YORK
(2) - INDIANA (3) - 2:3
85:75 (19:15, 21:19, 27:23, 18:18)
Anthony 28, Smith in Copeland po 13, Felton 12, Martin 7, Shumpert 5, Prigioni 3, Chandler in Stoudemire po 2; George 23, West 17 in 10 skokov, Augustin 12, Hibbert 9, Mahinmi in Green po 5, Stephenson 4.
Končana serija:
MIAMI (1) - Chicago (5) - 4:1
Zahod:
Golden State (6) - SAN ANTONIO (2) - 2:4
82:94 (19:21, 21:26, 19:19, 23:28)
Curry 22, Jack 15, Landry 11, Thompson 10, Barnes in Lee po 9, Bogut 3, Ezeli 2, Machado 1; Duncan 19, Leonard 16 in 10 skokov, Splitter 14, Parker 13, Green 11, Neal 8, Joseph 6, Ginobili 5 in 11 podaj, Bonner 2.
Oklahoma (1) - MEMPHIS (5) - 1:4
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.