Manu Ginobili v seriji ni izstopal vse do zaključka 4. tekme, ko je poskrbel za hitro napredovanje San Antonia. Na prvih treh tekmah je za tri točke metal 0/8. Foto: EPA
Blake Griffin Chris Paul (LA Clippers)
Zvezdniški dvojec Blake Griffin in Chris Paul sta skupaj zbrala 57 točk in sta s skupnimi močmi preprečila Memphisu, da bi izenačil serijo na 2:2 v zmagah. Foto: Reuters
Eric Bledsoe (LA Clippers)
Takole je med gledalce priletel požrtvovalni Clipper Eric Bledsoe. Clippersi so v vsej svoji 41-letni zgodovini le dvakrat dobili serijo v končnici lige NBA. Foto: Reuters

Na 4. tekmi serije so se gostitelji ob koncu 3. četrtine približali na tri točke zaostanka (58:61), ko se je Ginobiliju končno odprlo v napadu - zapored je zadel dve trojki, tretjo pa je dodal na začetku zadnje četrtine in Ostroge so z nizom 15:0 pobegnile daleč naprej.

Odločila ukradena žoga, protinapad in klop
Vendar se Jazz ni vdal in je po zaostanku z 21 točkami vnovič uprizoril divji juriš, prednost gostov pa se je stopila le na štiri točke, nato pa je Tony Parker ukradel žogo, Argentinec pa je protinapad zaključil s polaganjem za 87:81, po čemer se je Utah vendarle vdal.

Odločilen je bil prispevek klopi - rezervni igralci gostov so prispevali kar 57 točk, medtem ko so domači rezervisti dodali le 10 točk. "Imeli smo daljšo klop, kar mi je nedvomno nocoj olajšalo delo. Kljub temu pa se tekmeci nikakor niso predali in so vztrajali do konca, so vrhunska ekipa z vrhunskim trenerjem," je po tekmi dejal trener San Antonia Gregg Popovich.

Spursi so tako s 4:0 "pometli" z Utahom in se kot prvopostavljeno moštvo Zahoda pričakovano zlahka uvrstilo v 2. krog, kjer je tudi že drugopostavljena Oklahoma City. Lani je San Antonio v 1. krogu končnice izpadel proti Memphisu, zdaj pa se na nizu 14 zaporednih zmag podaja v lov na peti naslov prvaka Lige NBA.

Paul popeljal Clipperse do vodstva s 3:1
Na drugi tekmi večera LA Clippers - Memphis je prišlo do odločitve šele po podaljšku, potem ko so Grizliji v zadnji četrtini nadoknadil zaostanek 10 točk. V podaljšku je odgovornost prevzel Chris Paul dosegel 8 točk in popeljal Clipperse do vodstva v seriji s 3:1.

ZAHOD, 1. krog

Utah (8) - SAN ANTONIO (1) - 0:4
81:87 (19:22, 23:28, 16:18, 23:19)
Jefferson 26 in 10 skokov, Harris 19, Favors 16 in 10 skokov, Milsap 10 in 19 skokov; Ginobili 17, Duncan, Parker in Neal po 11, Splitter 10.

LA CLIPPERS (5) - MEMPHIS (4) - 3:1
101:97 (32:26, 19:19, 18:19, 16:21) - po podaljšku
Griffin 30 in 7 podaj, Paul 27, 9 skokov in 7 podaj, Butler 14; Conley 25, Gay 21, Randolph 12 in 9 skokov.

MIAMI (2) - NEW YORK (7) - 3:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.