Mariborskim košarkarjem je na koncu uspel preobrat. Foto: KZS/Aleš Fevžer

Varovanci Dejana Gašparina so pred zadnjima dvema minutama zaostajali za sedem točk (76:83), a tekmo končali z delnim izidom 11:1. Ključna igralca sta bila Elvis Šarkinović in Bojan Krivec. Prvi je s trojko za znižanje zaostanka na 79:82 nakazal pot k preobratu, s Krivcem pa sta v končnici dosegla prav vse točke delnega niza 11:0.

"Čestitke fantom! Pokazali so žar, borbenost, željo in kompenzirali veliko napak, v ključnih trenutkih pa je srčnost obrnila tekmo v našo korist. Mladost ima za posledico veliko napak, toda ekipni duh nas bo dvignil še višje, trdo delo je pa osnova vsega," je bil vesel Dejan Gašparin, ki si je pred tekmo želel predvsem boljše igre svojih varovancev.

Preobrat v zadnjih desetih minutah so gledalci videli tudi v grosupeljski dvorani Brinje in tudi tam je zmaga ostala doma. Portorožani so bili večino tekme boljši nasprotniki. Še na začetku četrte četrtine so vodili s 63:52. Grosupeljčani so na krilih Bobana Tomića, ki si je na začetku tekme izpahnil ramo, a na svojo željo ekipi pomagal vse do konca, prvič povedli ob koncu 38. minute, v tesni končnici pa so domačini uspešno kaznovali tri zaporedne izgubljene žoge Primorcev ter tehtnico nagnili na svojo stran.

Tudi po deveti tekmi v Ligi Telemach brez zmage ostaja Elektra. Po trojki najboljšega košarkarja tekme Igorja Tratnika (16 točk, 12 skokov) je Zlatorog povedel s 66:61, z dvema zaporednima košema pa je odgovoril prvi strelec Šoštanjčanov Sven Malus (15 točk, 6 skokov). Malus je imel tudi met za zmago, a je tik pred zadnjo sireno zgrešil.