Po zanesljivi zmagi nad Srbijo je znal selektor Damir Grgić umiriti svoje varovanke in jih dobro pripraviti tudi na dvoboj z Madžarsko, ki v pripravljalnem obdobju ni poznala poraza. Tako kot na četrtkovi tekmi je bila najboljša strelka Anna Maria Prezelj. Branilka iz Trzina, ki je včeraj postala polnoletna, je dosegla 25 točk. Njen met iz igre je bil 11/19.

Do sredine tretje četrtine so bile Madžarke zelo trd oreh, nato pa je Slovenija z delnim izidom 9:0 (v tem nizu je Prezljeva dosegla pet točk) povedla s 40:34 in prednost samo še višala.

V zadnjem krogu predtekmovanja čaka nadarjene slovenske igralke v soboto še dvoboj z Belgijo v dvorani Golovec (ob 18.30).