Smiljan Pavić

Ljubljančani, ki so v sredo doma izgubili v Ligi prvakov proti Reyer Venezii (66:76), so torej morali priznati premoč tudi Gorenjcem. Olimpija je dobila uvodno četrtino z 20:15, nato pa ji je Šenčur v nadaljevanju vseskozi dihal za ovratnik. Polčas se je končal s 36:40, pred zadnjo četrtino pa so "gradbinci" že vodili za točko (56:55).

Pavić in Pavković zadela za preobrat
Jan Špan
je minuto in pol pred koncem zadel trojko za vodstvo Olimpije 71:70, a je nato s trojko vrnil Smiljan Pavić (73:70). Po zgrešenem metu izza črte Grege Hrovata je Miljan Pavković 44 sekund pred koncem dosegel koš za +4 (75:71). Po minuti odmora je Hrovat zadel trojko za -1 (75:74). Do konca je ostalo le še pol minute.

Šenčur je zapravil napad brez meta na koš, tako da je Olimpiji za zadnji napad ostalo še sedem sekund. Špan je ob sireni zgrešil trojko, Dino Murić pa je s prostih metov postavil končni izid tekme.

Murić je bil z 19 točkami najučinkovitejši pri domačih, Ramo Rizvić jih je dodal 16. Na drugi strani je bil prvi strelec Olimpije Hrovat (18). Šenčur je bil boljši pri metu iz igre (27/57; 28/74), dobil pa je tudi skok (42:38).

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Večji del tekme smo zaostajali, vendar se kljub temu nismo predali. Verjeli smo v preobrat in na koncu premagali aktualne državne prvake. Iz srce čestitam svojim igralcem, prav tako pa košarkarjem Petrola Olimpije za pošteno borbo."

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije: "Čestitam Šenčurju za borbeno igro. Zmago so si na koncu zaslužili. Bili smo preslabi, da bi se v določenih trenutkih tekme odlepili na varno razdaljo, zato smo bili na koncu tudi kaznovani."