Marko Marinović
Marko Marinović je bil najboljši strelec Olimpije s 16 točkami. Foto: EPA
Rogaška

Domžalčani nadaljujejo odlične igre po prihodu trenerja Gašperja Okorna. V Stožicah so vodili večino tekme, odločilni koš pa je pet sekund pred koncem tekme dosegel najnižji košarkar na parketu, 178 centimetrov visoki Jan Močnik - Lumpi.
Zmaga Domžalčanov je popolnoma zaslužena. Izbranci Memija Bečirovića so se zanašali na sposobnosti posameznikov, ki pa tokrat niso bili posebej razpoloženi. Izničili so najvišjo prednost gostov na začetku drugega polčasa (27:40), se na začetku zadnje četrtine prebili v vodstvo s 60:57, v zadnjih minutah pa so Domžalčani ohranili mirno kri in kljub izenačenju po trojki Klemna Prepeliča 15 sekund pred koncem dosegli zmago. Močnik je hrabro prodrl pod koš in s polaganjem odločil zmagovalca.

V četrtek druga tekma v Domžalah
Pri zmagovalcih so imeli štirje igralci dvomestno število točk - Marko Ščekić (16 točk, 9 skokov, indeks 24), David Casey (12), Jure Pelko (11) in Gezim Morina (10). Pri zeleno-belih je največ točk dosegel Marko Marinović (16).

Helios se lahko prebije v polfinale Lige Telemach že v četrtek, ko bo v dvorani Komunalnega centra v Domžalah ob 20.00 druga tekma.
Okorn: Zdaj so sanje dovoljene tudi nam
"Vsaka evforija bi bila smešna. Potrebni sta dve zmagi, zgolj ena pa ti lahko služi le za lep spomin. Moramo se spočiti, pripraviti na nov obračun ter v lastni dvorani položiti karte na mizo. Zdaj so sanje dovoljene tudi nam. Naredili bomo vse, da iz četrtfinalnega niza odidemo kot zmagovalci. Še vedno pa je kristalno jasno - Union Olimpija je Union Olimpija in je še vedno favoritinja," je pojasnil trener Okorn.
"Videlo se je, da je ekipa pod velikim psihološkim pritiskom. Tekmo smo sicer začeli dobro, nato padli v črno luknjo in lovili zaostanek. Rezultat nam je uspelo izenačiti, Helios Suns pa je zasluženo zmagal, saj je vodil praktično celo tekmo," je dodal Bečirović.

Portorož dobro igral v Novem mestu
Državni prvaki zadnjih petih sezon so upravičili vlogo favorita in proti osmouvrščeni ekipi po rednem delu dosegli prvo zmago. Podobno kot na številnih tekmah v tej sezoni je Krka do zmage prišla, zahvaljujoč izkušnjam in kakovostnejšemu igralskemu kadru. V prvi vrsti gre to za Mirka Mulalića (16 točk, 4 trojke), Nebojšo Joksimovića (15 točk, 11 skokov), Aleksisa Wangmeneja (12) in Miralema Halilovića (11), ki so uspešno nadomestili odsotnost Jasmina Hukića in slabo predstavo Malcolma Armsteada (15 minut, met 0/4).

Portorož se je odlično upiral, zadel je devet trojk. Ko je Alen Hodžić v 35. minuti zadel izza črte, je imela Krka le dve točki naskoka (65:63). Aleksandar Džikić je v igro poslal Mulalića, ki je takoj odgovoril s trojko. Aleksis Wangmene in Matej Rojc sta dve minuti pred koncem povišala na 72:63. Pri gostih je Dejan Čigoja prispeval 15 točk, Vjekoslav Petrović pa 13.
Visoka zmaga Rogaške
Košarkarji Rogaške so gladko, s 76:52, dobili prvo tekmo proti Grosbasketu. Moštvo iz Rogaške Slatine je po 4:4 vseskozi vodilo. Domačini so v drugem polčasu še dodali nekaj plina in tri minute pred koncem povedli s +31 (74:43), kar je bila najvišja prednost na tekmi. Dražen Bubnić je bil s 16 točkami najučinkovitejši pri domačih.