Gašper Potočnik
Preobrat Uniona Olimpije po zaostanku za 16

Ljubljančani, ki so igrali brez poškodovanih Saše Zagorca in Zacha Wrighta, so po začetnem vodstvu s 5:2 v nadaljevanju močno popustili. Izid je bil nazadnje izenačen pri 9:9, nato pa so se gostje na krilih razpoloženega Mykala Rileyja odlepili.

Neustavljivi Riley zadel za +16
Prva četrtina se je tako končala z vodstvom gostov z 28:15, pri čemer je Riley dosegel kar 15 točk. Zmaji so v drugi četrtini, na začetku katere je Riley zadel še trojko za +16 (31:15), le vzpostavili ravnotežje in postopoma nižali zaostanek. Kakšno sekundo pred koncem polčasa je Miha Lapornik zadel trojko za 35:37.

Pri 51:51 zmaji stopili na plin
Olimpija je v tretji četrtini nadaljevala dobro igro. Moštvi sta se izmenjevali v vodstvu, po izenačenju na 51:51 pa je zasedba Gašperja Potočnika naredila delni izid 7:1. Zmaji so zadnji del odprli z delnim izidom 4:0, tako da je semafor prvič kazal dvoštevilčno prednost (62:52). Gostujoči trener je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj je razigrana Olimpija ob nezbranih gostih brez težav tekmo pripeljala do konca. Ljubljančani so izrazito prevladovali pod obročema, saj so skok dobili z 42:23.

Glede na to, da so v Franciji zeleno-beli izgubili za 13 točk (85:72), so ob morebitnem enakem številu točk v prednosti pred Nanterrom. Union Olimpija bo v naslednjem krogu, 2. decembra, gostovala v Bonnu.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Čestitke fantom za prikazano igro v treh četrtinah. Mislim, da so bile tri četrtine dober pokazatelj, kako bi morala naša igra izgledati. Odigrali so dobro obrambo, na meji osebne napake, si pomagali in v izgubljenih situacijah naredili osebno napako, tako da nismo dovolili Nanterru, da razvije svojo igro. V prvi četrtini smo odreagirali nekoliko premehko, potem pa smo le začeli igrati tako, kot moramo. Glede na situacijo pred tekmo, imeli smo veliko število zaporednih porazov, če enkrat čestitam fantom, saj so verjeli, da lahko presenetimo. Mislim, da je bil Nanterre favorit današnjega srečanja."

Pascal Donnadieu, trener JSF Nanterra: "Tekmo smo začeli dobro, saj se nam je razigral Riley. V nadaljevanju je domačin prevaldoval v skoku in na koncu zasluženo zmagal. Preprosto nismo odigrali kvalitetne tekme."