Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je odigral dobro tekmo: "Srbija je vrgla 51 prostih metov. Jaz ne pomnim tekme, na kateri je ena ekipa izvedla toliko prostih metov. Zakaj je tako, jaz ne bom razpravljal. Dejstvo je, da smo igrali dobro, da smo imeli vajeti igre v svojih rokah. Tudi začeli smo veliko bolje kot v Stožicah, žal pa smo naredili nekaj neumnih napak. A napake so sestavni del športa. Nikomur ni nič za zamerit, saj smo vsi dali vse od sebe. Gremo optimistično naprej." Foto: www.alesfevzer.com

Srbija je vrgla 51 prostih metov. Jaz ne pomnim tekme, na kateri je ena ekipa izvedla toliko prostih metov. Zakaj je tako, jaz ne bom razpravljal.

Klemen Prepelič se je "čudil" 51 prostim metom Srbov
Slovenci po podaljšku izgubili proti Srbom

Slovenci so pred 5.000 gledalci v dvorani Borik začeli v postavi Žiga Dimec, Jure Balažić, Miha Zupan, Nebojša Joksimović in Zoran Dragić, ki je zadel tudi uvodno trojko za 3:2.

Slovencem uspel niz 9:1
Pri vodstvu Srbov z 9:8 so srčni in razigrani Slovenci naredili delni izid 9:1 (17:9), pri čemer so točke dosegli Alen Omić, Sašo Zagorac in Balažić. Slovenija je četrtino dobila z 22:15, potem ko je dve sekundi pred koncem zadel Jaka Blažič.

Ob polčasu +4
Slovenija je tudi na začetku druge četrtine igrala odlično. Klemen Prepelič je s trojko poskrbel za 25:15, nato pa je Omić z dvema zaporednima košema popeljal Slovence na +14 (31:17), kar je bila najvišja prednost na tekmi. Varovanci Jureta Zdovca so v nadaljevanju uspešno branili prednost, prav ob koncu polčasa pa popustili, tako da se je Srbija približala le na -4 (38:42). Blažič je bil z 11 točkami najučinkovitejši pri Sloveniji.

Srbi v končnici do vodstva
Srbi so v drugem polčasu pričakovano pritisnili in v 25. minuti prek Nemanje Bjelice tudi izenačili na 52:52. A odgovor Slovencev je bil najboljši mogoč. Klemen Prepelič je namreč zadel trojko in izsilil še prosti met za 56:52. Sledila je trda tekma "koš za koš". Po izenačenju na 62:62 je Zoran Erceg prispeval trojko za 65:62.

Trojke Blažiča in Zagorca vrnile Slovence v igro
Domači so na začetku zadnje četrtine pobegnili na 73:64, a je Slovence z dvema trojkama v igro vrnil Zagorac (73:70), malo pozneje pa je Dragić dodal še eno za 75:73. Slovenci se niso predali, tako da so po trojki Blažiča dobre tri minute pred koncem celo povedli z 79:78. Blažič se je ponovno izkazal minuto pozneje, ko je zadel še eno trojko za izenačenje na 82:82.

Slovenija imela napada za zmago
Po zapravljenem napadu Srbov je Omić zabil za 84:82. Erceg je minuto pred koncem izenačil na 84:84, nato pa so Slovenci imeli dva napada za zmago, a je Zagorac obakrat zgrešil trojko. Enako neučinkoviti so bili tudi Srbi.

51 prostih metov Srbije
V podaljšku so Srbi naredili delni izid 6:0 (90:84), Slovenci so se približali na 92:88, a je nato trojko zadel Bjelica. Srbi so izvajali kar 51 (!) prostih metov, zadeli so jih 34, medtem ko Slovenci 30 (19).

Zdovc: Kljub vsem stvarem bi morali dobiti tekmo
"Odigrali smo korektno tekmo, ki pa jo bi morali dobiti. Vsak igralec je naredil nekaj neumnosti, ki so nas stale zmage. Pravzaprav nič novega. Škoda, saj smo imeli v rednem delu zmago na dosegu rok. Bili smo razpoloženi vso tekmo, igrali smo disciplinirano in kljub vsem stvarem, ki so se dogajale na igrišču in ob njem, prišli v položaj za zmago. Navsezadnje rezultat ni pomemben, saj je šlo le za prijateljsko tekmo, bolj me skrbi, da so igralci prišli zadovoljni v slačilnico, saj so izgubili šele po podaljšku,"
je dejal selektor Jure Zdovc.

Slovenci, ki so tokrat nastopili brez poškodovanega Uroša Slokarja, bodo natanko čez teden dni v Zagrebu odigrali prvo tekmo evropskega prvenstva proti Hrvaški.