Tja se bodo uvrstile po tri najboljše ekipe iz vsake skupine. V skupini D Slovenija trenutno zaseda prvo mesto s 6 točkami, Litva, Turčija in Nemčija so jih zbrale po 5, Velika Britanija pa 3. V soboto bodo Slovenci prosti. Ob pričakovani zmagi Litve nad Veliko Britanijo bodo upali na zmago Nemčije nad Turčijo, saj bi v tem primeru o tretjem mestu odločala tekma Slovenija - Turčija, na kateri so varovanci Damjana Novakovića zmagali. Proti Nemčiji so v 1. krogu izgubili.

Nikolić tudi uradno v Brose Baskets
Po prvi četrtini ni kazalo na zmago Slovenije v Lignanu Sabbiadoru, saj je Turčija vodila s 25:13. Do polčasa so nato slovenski košarkarji razpolovili zaostanek (36:30), pred zadnjo četrtino pa je bilo 47:42.
Šest minut pred koncem so Turki vodili s 53:44, potem je Blaž Mesiček s sedmimi zaporednimi točkami Slovenijo približal na 55:51, ko je bilo do konca še tri minute in 20 sekund, pa jo je Luka Kokol s prostima metoma povedel v vodstvo s 55:56. Turčijo je dokončno pokopalo sedem zaporednih točk Jureta Ritlopa, s katerimi je Slovenija pred zadnjo minuto in pol ušla na 57:63.

Najboljši strelec tekme Aleksej Nikolić, ki se iz Sparsa Sarajevo tudi uradno seli v evroligaša Brose Baskets iz Bamberga, je prispeval 19 točk in 8 skokov.