Tina Trebec je bila s 23 točkami najučinkovitejša v slovenski izbrani vrsti. Foto: MMC RTV SLO

To je drugi zaporedni poraz Slovenk, v sredo so klonile v Litvi. Naslednja tekma jih čaka v soboto v Ružomberoku na Slovaškem. Po porazu in zmagi Slovaške proti Litvi imajo varovanke Borisa Zrinskega le še minimalne možnosti za nastop med evropsko elito. Slovenke na EP pelje sredina zmaga Nizozemk doma nad Slovaško, nato pa bi morale v soboto zmagati z vsaj 12 točkami razlike.
Poškodovala se je še Erkićeva
Zaradi poškodb oslabljena slovenska vrsta je odločno začela tekmo, a v 4. minuti ostala še brez kapetanke Maje Erkić, ki ji je zdrsnilo na parketu, ob tem pa si je poškodovala koleno. Slovenija je prvo četrtino dobila z 10:15, po vodstvu z 12:17 pa je slovenski voz obstal. Nizozemke so se z delnim izidom 17:0 oddaljile, s hitrimi protinapadi so v prvem polčasu dosegle kar 16 točk (Slovenija nobene).
Na začetku drugega polčasa je Sandra Piršič znižala na 33:30 in nato še na 35:32, a do preobrata ni prišlo, tako kot tudi ne devet minut pred koncem, ko je najboljša strelka Tina Trebec (23) zadela za 50:48, minuto in pol oizsneje pa je Piršičeva znižala na 51:50.