A sredi tretje četrtine je Slovenkam kazalo slabo, saj so Litovke v 24. minuti povedle z 42:27. Nato pa je slovenski selektor Damir Grgić vzel minuto odmora, ki je pomagala.

Slovenke so namreč na krilih Maje Erkić, Teje Oblak in Eve Lisec do konca četrtine napravile delni izid 19:4 in izenačile na 46:46.

Slovenija si je v nadaljevanju odločilno prednost priigrala tri minute pred koncem, ko je po 58:57 ušla na 64:57, nato pa tekmo mirno pripeljala do konca. Erkićeva z 19 točkami in Oblakova s 16 sta bili najboljši pri Slovenkah, ki bodo kvalifikacije nadaljevale februarja prihodnje leto s tekmo proti Latviji

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO
SKUPINA A

LITVA - SLOVENIJA
64:73 (9:11, 23:16, 14:19, 18:27)
Sulciute 16; Erkić 19, Oblak 16, Lisec 12, Barić 11, Piršič 9, Trebec 4, Zdolšek 2.

LATVIJA - SLOVENIJA

Na prvenstvo, ki bo junija 2017 na Češkem, se uvrsti zmagovalec skupine in šest najbolje drugouvrščenih.