Srbska reprezentanta Milan Mačvan in Miroslav Raduljica sta bila tudi tokrat ključna Partizanova člena. Foto: Nebojša TEJIĆ/ABA photo
Zoran Dragić
Razpoloženi Zoran Dragić tokrat ni bil dovolj. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Krka ne najde poti iz krize

Srbski prvak je v okviru 17. kroga v Novem mestu slavil z dokaj prepričljivih 70:79. To je bil že sedmi zaporedni poraz v vseh tekmovanjih za slovenske prvake, ki v novem letu še naprej ostajajo brez zmage. Gostje so bili razen uvodnih minut ves čas v vodstvu. Že ob koncu prve četrtine so imeli devet točk prednosti (14:23), ki je največ znašala 15 točk v 17. minuti po delnem nizu 0:9. Sedem točk je v tem obdobju dosegel Dušan Kecman.

Krkaši so nasprotnika vztrajno lovili v drugem polčasu, a se mu resneje niso več približali. Zadnje upe je v 37. minuti s prostima metoma za 61:74 razblinil Miroslav Raduljica. Na koncu je bil Raduljica (11 točk) ob Milanu Mačvanu (14) najboljši gostujoči strelec. Za Krko je Zoran Dragič dosegel 17 točk.

Hansbrough nenadoma odšel v ZDA
Novomeščane je le nekaj ur prej zapustil branilec Ben Hansbrough. V sporočilu za javnost so zapisali: "Zjutraj je Ben Hansbrough samovoljno in povsem nepričakovano zapustil Novo mesto in odpotoval domov v ZDA. V sporočilu, ki ga je poslal vodstvu kluba, je zapisal, da mu je žal, da ne bo več del naše ekipe in da se je za odhod odločil predvsem zaradi resnih osebnih razlogov. Za kakšne razloge gre, ni povedal, med ostalimi razlogi za odhod pa navaja tudi težave s poškodbo gležnja, željo, da se maksimalno pripravi na naslednjo sezono lige NBA in njegovo vlogo v ekipi, v kateri se ni najbolje znašel."

Gay razočaral, Prepelič dosegel 16 točk
Helios je prepričljivo klonil doma proti Budućnosti (60:81). Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostje dobili s 25:12. DJ Gay je dosegel le tri točke v 26 minutah, prvi domači strelec je bil Klemen Prepelič s 16 točkami. Zlatorog je bil že včeraj nemočen v Zagrebu, Union Olimpija jutri prav tako igra v hrvaški prestolnici proti Zagrebu.