Deon Thompson je ob metu iz igre 9/12 dosegel 19 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je v drugi četrtini videl strelske vaje svojih varovancev. Foto: Liga ABA

Široki bi se ob današnji zmagi v Ligi ABA lahko pohvalil, da je to sezono dobil vseh osem srečanj s slovenskimi ekipami, toda v zadnji četrtini mu je Olimpija, ki je imela skupaj kar 17 ukradenih žog, nasula 27 točk. Tekmo je odločil Vladimir Dašić s košem in dodatnim prostim metom za vodstvo 57:65.

V odločilno četrtino z nizom 0:8
Po treh četrtinah so imeli gostitelji tri točke prednosti. Nato je šest točk zapored dosegel Robert Rothbart, zadel pa je še Jaka Blažič (47:52) in Olimpija po delnem izidu 0:8 vodstva ni več izpustila iz rok. Slab met za tri 1/11 ni bil usoden. Prvi strelec je bil Deon Thompson, ki je ob metu iz igre 9/12 dosegel 19 točk.

Končno zadevali proste mete in skakali
"To je bila pomembna zmaga na vročem in zahtevnem terenu. Vso tekmo smo kljub nekaj napakam držali visoko raven zbranosti v obrambi. Čeprav smo zadeli le eno trojko, smo tekmo dobili, kar je dokaz, da se tekme dobiva v drugih elementih igre. Končno smo zadevali proste mete (14/17) in dobro skakali," je povedal Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije.

34 točk Heliosa v drugi četrtini
Helios je bil v Kragujevcu z 72:77 boljši od Radničkega, ki je zgrešil vseh 18 metov za tri. Po slabi prvi četrtini je Helios v naslednjih desetih minutah naredil preobrat in zaostanek 20:11 spremenil v vodstvo 30:43. Zadnjih pet točk v tem nizu je dosegel Sandi Čebular.

Dvojni dvojček Pašalića
Drugi polčas je bolje začel Radnički in se približal na 41:45, toda trener Zmago Sagadin je z minuto odmora razbil njegov nalet, Helios pa je v naslednjih minutah spet prevzel pobudo. V 27. minuti je Klemen Prepelič zadel za 60:45. Najboljši strelec domžalske ekipe je bil Drago Pašalić z 19 točkami, zbral pa je tudi deset skokov.

Liga ABA:
ŠIROKI - UNION OLIMPIJA
64:71 (14:12, 19:17, 14:15, 17:27)
Vladović 17, Pilepić 16; Thompson 19, Blažič 13, Dašić 11, Rothbart 8.

RADNIČKI - HELIOS DOMŽALE
72:77 (17:9, 14:34, 20:23, 21:11)
Simon 29; Pašalić 19, Prepelič 17.

CIBONA - CEDEVITA
102:106 * (26:23, 21:18, 21:16, 16:27, 11:11)
* po dveh podaljških
Zubčić 24; Bilan 27. Matjaž Smodiš (brez točke) je igral le osem minut, saj si je ekspresno nabral osem osebnih napak.