Tony Parker in Tim Duncan sta skupaj dosegla več kot polovico točk San Antonia za zmago nad Golden Statom. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je v zadnji četrtini dosegel 12 točk. Foto: Reuters

Francoski košarkar je za zmago San Antonia nad Golden Statom z 92:102 skupaj zbral 32 točk in po pet skokov in podaj. Iz igre je zadel 13 od 23 metov. Timu Duncanu je s 23 točkami in z 10 skoki uspel dvojni dvojček. Po delnem izidu 11:0 (v tem nizu je Manu Ginobili dosegel osem točk) so Spursi povedli s 65:76, toda deset minut pred koncem je bila njihova prednost minimalna (78:79). Takrat sta trojki zadela Danny Green in Parker, tako da je bilo vodstvo spet otipljivejše. San Antonio je imel 50,6-odstotni met iz igre, Golden State 39,3-odstotnega.

12 točk Jamesa v zadnji četrtini
Z 2:1 v zmagah vodi tudi Miami, ki je na tretji tekmi 2. kroga končnice na vzhodnem delu premagal Chicago s 94:104. LeBron James je 12 od svojih 25 točk dosegel v zadnji četrtini. Chris Bosh se je izkazal z 20 točkami in 19 skoki, pomemben pa je bil tudi prispevek rezervista Norrisa Cola, ki je ob metu iz igre 6/7 dosegel 18 točk. Tri minute pred koncem se je Chicago približal na štiri točke zaostanka, vendar sta James in Cole z uspešnim metom za tri točke bolj kot ne odpravila dvome o zmagovalcu.

KONČNICA, konferenčni polfinale

VZHOD:
CHICAGO (5) - MIAMI (1) - 1:2
94:104 (25:25, 25:27, 20:18, 24:34)
Boozer 21, Butler in Robinson po 17, Belinelli 16, Noah 15 točk in 11 skokov; James 25 točk (iz igre 6/17), 8 skokov in 7 podaj, Bosh 20 točk in 19 skokov, Cole 18, Wade 10.

Sobota:
INDIANA (3) - NEW YORK (2) - 1:1

ZAHOD:
GOLDEN STATE (6) - SAN ANTONIO (2) - 1:2
92:102 (23:32, 25:25, 21:22, 23:23)
Thompson 17, Curry 16, Landry 14, Barnes 12; Parker 32, Duncan 23 točk in 10 skokov, Leonard 15, Ginobili 12, Diaw 9

Sobota:
MEMPHIS (5) - OKLAHOMA (1) - 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.