Clippersi so se v konferenčni polfinale uvrstili drugič (2006), odkar so se preselili v Los Angeles. Foto: EPA
LeBron James je igral v slogu MVP-ja. Dosegel je 32 točk, 15 skokov in 5 podaj. Imel je le eno izgubljeno žogo, iz igre pa je metal 12/26. Foto: EPA

Svojo serijo v konferenčnem polfinalu sta na Vzhodu odprla Miami in Indiana, po izenačenem srečanju pa so v končnici prevladali drugi nosilci, ki so zmagali s 95:86.

Klop Clippersov dosegla kar 41 točk
Clippersi so v Memphisu prelomili tekmo ob začetku zadnje četrtine. Glavno vlogo so odigrali rezervisti, ki so na celotni tekmi dosegli kar 41 točk, Memphisovi le 11. Faktor X je bil Kenyon Martin, ki je v zadnji četrtini dosegel 7 od svojih 11 točk, zbral še 10 skokov in odlično opravil svoje delo v obrambi.

Rezervisti Clippersov so v zadnji četrtini dosegli vse točke (25) razen dveh, ki jih je prispeval Chris Paul (19). Prvi strelec Clippersov je igral poškodovan, tako kot Blake Griffin, ki je vknjižil le osem točk. Ob Martinu se je v zadnji četrtini še posebej izkazal Nick Young, ki je v tem delu dosegel 9 od svojih 13 točk.

Pri Memphisu sta po 19 točk dosegla Rudy Gay in Marc Gasol, Zach Randolph je zbral 12 skokov. Trener Grizlijev Lionel Hollins je za poraz okrivil klop: "Na žalost se ni izkazal nihče s klopi in nam pomagal." Clippersi so v zadnjih treh minutah in pol proste mete izvajali 9/10.

Gneča v Staples Centru
Clippersi se bodo v konferenčnem polfinalu pomerili s prvim nosilcem San Antoniem. Konec tedna bo v Staples Centru, kjer igrajo tako Kingsi kot Lakersi in Clippersi, velika gneča. Slavna dvorana bo od četrtka do nedelje gostila kar šest tekem, kar se v zgodovini še ni zgodilo. "Dvojčka" bosta v soboto in nedeljo. V soboto bosta igrali obe košarkarski moštvi, v nedeljo pa hokejisti in Clippersi.

James in Wade opravila s Pacersi
V Miamiju je Indiana vodila ves prvi polčas in na odmor odšla s šestimi točkami naskoka. Pred zadnjo četrtino je bil izid poravnan, srečanje pa sta odločila LeBron James in Dwyane Wade, ki sta v drugem delu dosegla več točk (42) kot celotna ekipa Pacersov (38). James je tekmo končal z 32 točkami in 15 skoki, Wade pa z 29 točkami.

Poškodba Bosha
Ob koncu prvega polčasa se je poškodoval Chris Bosh (13), ki se ni vrnil na parket. Kako huda je poškodba trebušne prepone, bo pokazal ultrazvok.