Jaka Blažič je za Baskonio dosegel štiri točke in osem skokov. Foto: EPA
Željko Obradović
Trener Fenerbahčeja Željko Obradović je dvoboj z Barcelono spremljal v svojem značilnem slogu, a na koncu je bil lahko zadovoljen, saj je njegova ekipa zmagala tudi na drugi tekmi sezone Evrolige z minimalno razliko ene točke. Foto: EPA

Ob polčasu tekme 2. kroga Evrolige je španska ekipa vodila s 34:40, do konca tretje četrtine pa jo je Žalgiris ujel (61:61). Do konca 34. minute je bilo izenačeno, nato pa je Žalgiris dosegel sedem točk zapored. Jaka Blažič (štiri točke, osem skokov) je imel na začetku predzadnje minute priložnost, da razliko zniža na pet točk, vendar je zgrešil oba prosta meta, podobno nezbran pa je bil tudi Shane Larkin (le tretjega je zadel). Najboljši igralec tekme je bil francoski košarkar Leo Westermann z 20 točkami, štirimi skoki in štirimi podajami.

Barcelona se tokrat ni rešila
V derbiju petkovega večera je Fenerbahče v gosteh premagal Barcelono z 72:73. Prvi strelec Barcelone Tyrese Rice (19 točk) je slabo odigral zadnji Barcin napad, gostje pa so v desetih sekundah, kolikor jih je preostalo do konca tekme, odlično podajali žogo, tako da Barcelona sploh ni mogla narediti osebne napake. Varovanci Željka Obradovića so vrhunsko metali trojke (11/21), štiri je zadel Bobby Dixon, ki je bil poleg Kostasa Sloukasa s 15 točkami prvi strelec svoje ekipe.

Evroliga, 2. krog:
CSKA MOSKVA - PANATHINAIKOS
81:77 (22:19, 13:11, 22:28, 24:19)
De Colo in Voroncevič po 20; Nichols 20, Rivers 16.

GALATASARAY - CRVENA ZVEZDA
83:85 (30:17, 17:30, 20:22, 16:16)
Daye 24, Tyus 19, Simonović 23, Jović 14 točk in 9 podaj.

ŽALGIRIS - BASKONIA
78:73 (20:23, 14:17, 27:21, 17:12)
Westermann 20, Motum 12; Hanga 18, Bargnani 17 ... Blažič 4 (za dve 2/4, trojke 0/3, prosti meti 0/2) točk in 8 skokov v 23 minutah.
BARCELONA - FENERBAHČE
72:73 (19:21, 17:19, 15:13, 21:20)
Rice 19, Perperoglou 14, Tomić 12; Sloukas in Dixon po 15, Bogdanović 12, Udoh 10.

OLYMPIACOS - ANADOLU EFES
90:66 (28:16, 13.17, 21:20, 28:13)
Spanulis 17, Printezis 15; Osman 22 ... Omić 2 (1/1 za dve) v 3 minutah.
BROSE BAMBERG - UNICS KAZAN
89:86 (19:17, 22:27, 19:23, 29:19)
Strelnieks 17, Zisis 16 in 12 podaj ... Nikolića ni bilo v ekipi; Langford 24.
MACCABI - REAL MADRID
82:89 (16:20, 17:26, 24:16, 25,27)
Rudd 18; Carroll 18, Fernandez 16 ... Dončić 2, 4 skoki in 2 podaji v 16 min.
DARÜŠAFAKA - EMPORIO ARMANI
80:81 (23:24, 18:22, 17:14, 22:21)
Moerman 20; Mačvan 19, Kalnietis in McLean po 11 ... Dragić 7 (2/4 za dve, 1/1 za tri), 2 skoka in podaja v 18 minutah.