San Antonio je najvišjo zmago v končnici dosegel leta 1983, ko je za 40 točk premagal Denver. Foto: EPA
Memphis je zmagal, čeprav je na celotni tekmi zadel le dve trojki. Foto: EPA
Center Indiane Roy Hibbert v odsotnosti Dwighta Howarda prevladuje pod obročema. Foto: EPA

Najboljše moštvo rednega dela je prvo četrtino dobilo z 28:17, tekmo pa v svojo korist dokončno odločilo že pred polčasom z delnim izidom 20:0. Na koncu je bilo 114:83, kar je drugi najvišji poraz Utaha v končnici. Z višjo razliko (+42) so jih premagali le Jordanovi Biki leta 1998 v NBA-finalu. Tony Parker je dosegel 18 točk in zbral devet podaj, "dvomestnih" pa je bilo še šest košarkarjev Ostrog. Pri Utahu sta bila z 10 točkami najučinkovitejša Josh Howard in Al Jefferson. "Sramota," je z eno besedo tekmo opisal center gostov Jefferson. Milsap ni vedel, kaj je bilo narobe: "Ne morem razložiti. Preprosto so prišli na parket in pometli z nami."

Grizliji tokrat zadržali prednost
Memphis je izenačil serijo proti Los Angeles Clippersom, potem ko je drugo tekmo dobil s 105:98. Grizliji so na prvem obračunu v zadnji četrtini zapravili 27 točk prednosti, tokrat pa so vse niti držali v svojih rokah. V zadnji del so prišli s šestimi točkami naskoka in gostom niso dovolili, da bi se približali na manj kot na štiri točke. Rudy Gay je dosegel 21 točk, O. J. Mayo jih je vknjižil 20, od tega 10 v zadnji četrtini. Odlično moštveno predstavo so zaokrožili Mike Conley (19), Zach Randolph (15), Mareese Speights (11) in Tony Allen (10). Pri Clippersih se je z 29 točkami najbolj izkazal Chris Paul. Blake Griffin jih je dosegel 22.

Pacersi gladko slavili v Orlandu
Indiana je v Orlandu s 97:74 nadigrala Magice in si povrnila prednost domačega igrišča. Zdaj vodi z 2:1. Danny Granger je prispeval 26 točk in devet skokov, Roy Hibbert 18 točk in 10 skokov. Pacersi so ob polčasu vodili za šest, odpor gostiteljev pa dokončno zlomili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 32:17.