Goran Dragić v boju z nekdanjim soigralcem Robinom Lopezom. Foto: Reuters
Goran Dragić, Phoenix Suns
Na naslednji tekmi bo Phoenix gostil Oklahomo, ki je tokrat morala priznati premoč Houstonu. Foto: Reuters
Terry Stotts
Trener Portlanda Terry Stotts je zadovoljen, da se letos - vsaj v rednem delu - ne bo več pomeril s Phoenixom. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je izenačil sijajen dosežek Michaela Jordana ... Foto: Reuters
James Harden
... toda v Toyota Centru ga je z 39 točkami zasenčil James Harden. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je sicer igral odlično, toda razigrani Volkovi so Florido zapustili z zmago. Foto: Reuters
Kevin Love, Chase Budinger
Kevin Love in Chase Budinger sta Heatom skupaj dala 52 točk. Foto: Reuters
Roy Hibbert, Jonas Valančiunas
Toronto je ugnal Indiano (102:94) in izenačil medsebojni izid v tej sezoni. Raptorsi, s katerimi se bodo Pacersi morda pomerili v končnici, od sezone 2006/07 niso proti Indiani dobili medsebojnega izida v zmagah. Foto: Reuters

jo deveto mesto Zahoda, saj so vsi glavni konkurenti Sunsov tudi slavili.

Memphis, pri katerem Beno Udrih znova ni dobil priložnosti, je bil doma boljši od Denverja (100:92) in ima na osmem mestu enak izkupiček kot Sonca, zmago več ima Dallas, ki je osvojil Staples Center. Lakerse so Mavericksi ugnali s 107:95, Golden State, ki ima sicer skoraj tri odstotke boljši izkupiček zmag in porazov, pa je nadigral Sacramento (102:69). Z zmago je Phoenix prestavil uvrstitev Portlanda v končnico, kamor so iz Zahodne konference uvrščena štiri moštva, z Vzhoda pa že šest.

Batum odlično pokrival Dragića
Sunsi so tretjič v štirih tekmah v tej sezoni na kolena spravili Trail Blazerse. V drugem polčasu, ki so ga gostje dobili kar za 19, je bil izjemno razigran Gerald Green, ki je v drugem delu prispeval 18 točk, sicer pa jih je s klopi dosegel 32 in je bil prvi strelec srečanja. Dve manj je vpisal Eric Bledsoe, tretji najboljši na tekmi pa je bil z 19 Goran Dragić, ki tokrat sicer ni imel najboljšega strelskega dne, saj je za dve metal 6/17. Odlično ga je pokrival Nicolas Batum. Francoski krilni igralec, ki je znan kot dober obrambni košarkar, je 12 centimetrov višji od Ljubljančana, ki je od prvih 12 metov zadel le tri.

"Mislim, da smo bili izjemno osredotočeni. Vsi smo vedeli, da če izgubimo to tekmo, bo za nas zelo težko v boju za končnico," je po tekmi povedal Bledsoe, trener Blazersov Terry Stotts pa dodal: "Vesel sem, da ne igramo več proti Phoenixu, ki proti nam igra zares dobro. Ne vem, morda nam preprosto ne ležijo."

Zadnja četrtina povsem v znamenju Sonc
S tem se je končal niz štirih zaporednih zmag Portlanda, pri katerem sta bila s po 18 točkami najbolj razigrana LaMarcus Aldrige in Robin Lopez, slednji, ki je kariero v Ligi NBA začel prav pri Phoenixu, pa je ujel še 13 odbitih žog. Dvojni dvojček je uspel tudi Batumu (13 točk, 11 skokov). Blazersi imajo zdaj z dvema tekmama več zmago manj in tri poraze več kot Houston, s katerim se borijo za četrto mesto in prednost domačega igrišča v končnici.

Že v prvem polčasu je Phoenix povedel za šest (51:45), toda varovanci Jeffa Hornaceka so slabo odigrali zaključek druge četrtine, saj so zapravili zadnjih devet napadov, zgrešili 11 metov iz igre in še dva prosta meta, na odmor pa so gostitelji odšli z vodstvom po delnem izidu 9:0. Sunsi so povedli z 81:80, ko je zabil Green na začetku zadnje četrtine in začel izjemno serijo 20:5, ki je gostom uspela v dobrih šestih minutah, in pred zadnjimi petimi so ob vodstvu za 14 tako rekoč že odločili tekmo v svojo korist. Že pred to serijo so naredili delni izid 12:3, s čimer so se priključili pred zadnjimi 12 minutami.

Durant izenačil dosežek Jordana
Houston je z zmago nad Oklahomo (111:107) potrdil končnico. Blestel je James Harden, ki je k Rocketsom prišel prav iz Oklahome. Nekdanjemu moštvu je nasul 39 točk za prekinitev serije treh zaporednih porazov. Pri gostih, pri katerih je zaradi težav s kolenom manjkal Russell Westbrook, je bil znova najboljši Kevin Durant z 28 točkami, ob tem pa je v statistiko vpisal še 12 skokov. S tem je prvi strelec lige izenačil dosežek Michaela Jordana, saj je na 40. tekmi zapored dosegel vsaj 25 točk, kar je rekord v zadnjih 50 letih.

Minnesota je prekinila niz sedmih zaporednih porazov proti Miamiju. Branilce naslova so Timberwolvesi v gosteh premagali šele po dveh podaljških (121:122). Corey Brewer je 1,8 sekunde pred koncem s prostim metom odločil tekmo. Na drugi strani je met iz obrata za zmago zgrešil Ray Allen. Kevin Love je prispeval 28 točk in 11 skokov, Chase Budinger pa s klopi 24 točk. Pri Heatih je bil s 34 najboljši LeBron James.